Overzicht van seizoen 1973-1974


Ploegfoto 1974

Kern

Doelmannen: De Paepe Daniël, Vukasovic Zdenko

Verdedigers: Anthuenis Aimé, Everaert Etienne, Gerritse Hans, Ingels Roland, Van Daele Gilbert, Verschueren Marcel

Middenvelders: Goyvaerts Fernand, Jurion Armand Jozef, Puis Wilfried, Rogiers Stanislav, Van Den Berghe Urbain

Aanvallers: Boughalem Mustapha, De Koning Jan, Nadoveza Petar, Suykerbuyck Pieter, Tielemans Ronny

Technische staf

Trainer:
Jef Jurion
Voorzitter:
Adhemar Goeters

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
01/09/1973-19:30 SportingSt.-Niklase SK 1 - 0
08/09/1973-20:00 AS OostendeSporting 2 - 0
16/09/1973-15:00 SportingKFC Turnhout 1 - 2
23/09/1973-15:00 SK TongerenSporting 1 - 1
30/09/1973-15:00 SportingRSC Charleroi 0 - 2
07/10/1973-15:00 SportingKFC Boom 1 - 1
14/10/1973-15:00 KAA GentSporting 1 - 1
21/10/1973-15:00 SportingRoyale Union Saint-Gilloise 0 - 1
10/11/1973-19:30 ROC Montignies s/SambreSporting 4 - 0
25/11/1973-15:00 SportingOlse Merksem 0 - 0
09/12/1973-15:00 SportingKV Kortrijk 4 - 2
16/12/1973-14:30 KRC MechelenSporting 1 - 1
23/12/1973-15:00 SportingCrossing Schaerbeek 2 - 0
05/01/1974-14:30 AS EupenSporting 1 - 2
12/01/1974-19:30 St.-Niklase SKSporting 1 - 1
20/01/1974-15:00 SportingAS Oostende 1 - 2
27/01/1974-15:00 KFC TurnhoutSporting 4 - 0
03/02/1974-15:00 SportingSK Tongeren 2 - 0
12/02/1974-19:30 RSC CharleroiSporting 1 - 1
17/02/1974-15:00 KFC BoomSporting 1 - 2
24/02/1974-15:00 KFC WinterslagSporting 1 - 1
03/03/1974-15:00 SportingKAA Gent 2 - 1
10/03/1974-15:00 Royale Union Saint-GilloiseSporting 0 - 1
17/03/1974-15:00 SportingROC Montignies s/Sambre 4 - 1
24/03/1974-15:00 Olse MerksemSporting 3 - 1
31/03/1974-15:00 SportingKFC Winterslag 3 - 0
07/04/1974-15:00 KV KortrijkSporting 0 - 2
21/04/1974-15:00 SportingKRC Mechelen 3 - 1
28/04/1974-15:00 Crossing SchaerbeekSporting 2 - 3
05/05/1974-15:00 SportingAS Eupen 2 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
26/08/1973-16:00 SportingStade Waremme 4 - 0
04/11/1973-15:00 SportingKSK Beveren 1 - 1

Klassement 2e klasse

R Club M G V Ge + - P
1R. OC Montignies-s.-S.301767583341
2AS Oostende3013611502737
3SC Lokeren301488433736
4AS Eupen3012810563934
5FC Winterslag3011712292634
6KRC Mechelen3010713473733
7SK Tongeren309813343631
8K. Boom FC309912374230
9FC Turnhout307716363330
10Olse Merksem SC3010119434529
11KV Kortrijk3091011403529
12R. Crossing Cl de Schaerbeek3081210374826
13Royale Union3061014313626
14R. Charleroi SC3061014343926
15K. St.-Niklaase SK3051510225520
16KAA Gent3041610305918

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
73_74_02.jpgdat Sporting Lokeren in het seizoen 1973-1974 uitkwam in tweede afdeling? De cruciale match speelt Sporting thuis tegen Eupen. Op het bovenste beeld zien we hoe Piet Suykerbuyck een verdediger heeft omspeelt en afstormt op de Eupense doelman Prokopp. Hij zal ook de doelman omspelen en gepast doorschuiven naar Ronny Tielemans (beeld onder), die Sporting definitief in eerste nationale schiet.


Wist u...
camiel_desoete.jpgdat Kamiel Desoete jarenlang één van de bezielers was van o.a. de Miss Sporting verkiezingen. De allereerste verkiezing vond plaats op 6 oktober 1973. Kamiel overleed op zondag 18 oktober 2020 op 82e jarige leeftijd.


Wist u...
RonnyTielemans.jpgdat Ronny Tielemans één van de belangrijkste doelpunten uit de clubgeschiedenis scoorde? Zijn doelpunt tegen Eupen in 1973-1974 bracht sporting definitief naar de hoogste afdeling. Tielemans speelde daarna nog één seizoen mee in eerste klasse. Daarna deed hij de stap van tweede naar eerste klasse nogmaals over met FC Boom.


Wist u...
WlodekLubanski2.jpgdat Wlodek Lubanski dankzij een blessure bij Lokeren terecht kwam? In 1973 loodste Lubanski Polen naar het WK. In de kwalificatiewedstrijd tegen Engeland werd het 2-0. Lubanski scoorde het beslissende doelpunt in de 47ste minuut en kon zo z'n kaartjes voor het WK in West-Duitsland al gaan bestellen. Nog geen 10 minuten later zag de wereld er echter helemaal anders uit. Lubanski brak z'n been na een tackle van Roy McFarland. Hij zou bijna een jaar niet kunnen voetballen. In communistisch Polen mochten voetballers het vaderland niet voor hun 28ste verlaten. Omdat Lubanski nooit meer z'n oude niveau zou halen, werd een uitzondering toegestaan. Voor z'n blessure kwamen de aanbiedingen uit Real en Atletico Madrid, daarna werd het kleine Lokeren de gelukkige.
Bekijk de Video
P