Overzicht van seizoen 1974-1975


Ploegfoto 1975

Kern

Doelmannen: De Paepe Daniël, Hoogenboom Bouke, Vukasovic Zdenko

Verdedigers: De Schrijver Maurits, Everaert Etienne, Ingels Roland, Van Erdeghem Eugeen, Velkeneers Johnny, Verschueren Marcel

Middenvelders: Hansen Halfdan Aage, Puis Wilfried, Rogiers Stanislav, Verheyen René

Aanvallers: Boughalem Mustapha, De Koning Jan, Devrindt Johannes, Leemans Jaak, Nadoveza Petar, Suykerbuyck Pieter, Tielemans Ronny

Technische staf

Trainer:
Ladislav Novak
Voorzitter:
Adhemar Goeters

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
17/08/1974-20:00 SportingCercle Brugge 1 - 1
21/08/1974-19:30 RSC AnderlechtSporting 5 - 0
28/08/1974-20:00 RFC LiegoisSporting 3 - 1
01/09/1974-15:00 SportingRFC Antwerp 4 - 2
11/09/1974-19:30 KSV WaregemSporting 1 - 2
15/09/1974-15:00 SK LierseSporting 5 - 1
22/09/1974-15:00 SportingROC Montignies s/Sambre 3 - 0
28/09/1974-20:00 AS OostendeSporting 2 - 2
06/10/1974-15:00 SportingKFC Beringen 4 - 0
20/10/1974-15:00 Standard LiègeSporting 3 - 1
27/10/1974-15:00 SportingBerchem Sport 1 - 0
03/11/1974-15:00 KSK BeverenSporting 3 - 1
10/11/1974-15:00 SportingClub Brugge 0 - 0
16/11/1974-20:00 R.W.D.M.Sporting 3 - 1
24/11/1974-15:00 SportingKV Mechelen 0 - 0
30/11/1974-20:00 KFC WinterslagSporting 1 - 1
15/12/1974-15:00 SportingRSC Charleroi 2 - 0
21/12/1974-20:00 Beerschot VACSporting 2 - 0
05/01/1975-15:00 SportingKFC Diest 2 - 1
12/01/1975-15:00 SportingSK Lierse 4 - 0
19/01/1975-15:00 RFC AntwerpSporting 0 - 0
25/01/1975-19:30 ROC Montignies s/SambreSporting 0 - 0
02/02/1975-15:00 SportingAS Oostende 2 - 1
09/02/1975-15:00 KFC BeringenSporting 2 - 2
16/02/1975-15:00 SportingStandard Liège 1 - 0
02/03/1975-15:00 Berchem SportSporting 0 - 2
09/03/1975-15:00 SportingKSK Beveren 0 - 1
16/03/1975-15:00 Club BruggeSporting 2 - 2
23/03/1975-15:00 SportingR.W.D.M. 1 - 1
29/03/1975-20:00 KV MechelenSporting 2 - 0
02/04/1975-19:30 SportingKSV Waregem 3 - 1
06/04/1975-15:00 SportingKFC Winterslag 0 - 2
12/04/1975-19:30 RSC CharleroiSporting 0 - 1
16/04/1975-19:30 SportingRFC Liegois 2 - 3
20/04/1975-15:00 SportingBeerschot VAC 1 - 1
27/04/1975-15:00 KFC DiestSporting 0 - 2
04/05/1975-15:00 Cercle BruggeSporting 0 - 0
11/05/1975-15:00 SportingRSC Anderlecht 1 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
25/08/1974-16:00 SportingKSK Lovendegem 8 - 0
30/10/1974-20:00 RFC LiegoisSporting 3 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1RWD Molenbeek3825211923961
2R. Antwerp FC382288752952
3RSC Anderlechtois3819514722652
4Club Brugge KV3819811793449
5Beerschot VAV3819910583448
6R. Standard de Liège3818128594244
7K. Lierse SK3818146525242
8KSC Lokeren38151112514842
9KSV Waregem38131213484239
10KSV Cercle Brugge38121313374337
11RFC Liégeois3814177485335
12SK Beveren38111512294234
13R. Beringen FC38111611465633
14R. Charleroi SC38101513446033
15Berchem Sport3881416344732
16AS Oostende3891712608130
17KV Mechelen3891910254728
18FC Diest388237327023
19ROC Charleroi3862111308723
20FC Winterslag3852013306923

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
deschryver1.jpgdat in 1974 de Lokerse carriere begon van Maurits De Schrijver? Maurits speelde in die tijd alle 22 UEFA-cup wedstrijden voor Sporting en schopte het tot Rode Duivel met o.a. deelname aan het WK in Spanje. Een zware beenbreuk in februari '83 hield hem voor 34 maanden van het veld. Na meer dan 300 wedstrijden in het eerste elftal verliet hij de club in 1986.


Wist u...
JohanDevrindt.jpgdat Sporting zich makkelijk verzekerde van het behoud in z'n allereerste seizoen eerste klasse? Lokeren haalde een gedeelde 7de plaats en scoorde 51 keer. 19 van die doelpunten kwamen van Johan Devrindt. De Lokerse topschutter had bij Anderlecht 4 titels en één Beker gewonnen, daarna volgden nog PSV en Club Brugge (waar hij ook één titel won). Na 2 seizoenen Lokeren ging hij op z'n 32ste promovendus Winterslag versterken.


Wist u...
1974klein.jpgdat in 1974-1975 voor het eerst een Lokerse ploeg uitkwam in eerste nationale? Sporting was 3de geworden in 2de klasse maar kon toch promoveren. De eerste klasse werd immers uitgebreid van 16 naar 20 ploegen. Lokeren kon zich met een 8ste plaats makkelijk handhaven.

P