Overzicht van seizoen 1975-1976


Ploegfoto 1976

Kern

Doelmannen: De Paepe Daniël, Hoogenboom Bouke, Van Someren Hans

Verdedigers: Dalving Bob, De Schrijver Maurits, Everaert Etienne, Ingels Roland, Somers Ronald, Van Erdeghem Eugeen, Vanlessen Eric, Velkeneers Johnny, Verschueren Marcel

Middenvelders: Hansen Halfdan Aage, Mommens Raymond, Puis Wilfried, Verheyen René

Aanvallers: Boughalem Mustapha, De Koning Jan, Devrindt Johannes, Lubanski Léonard Wlodzimierz, Suykerbuyck Pieter

Technische staf

Trainer:
Ladislav Novak
Voorzitter:
Adhemar Goeters

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
20/08/1975-20:00 KFC BeringenSporting 0 - 4
24/08/1975-16:00 SportingBeerschot VAC 3 - 2
27/08/1975-20:00 SportingKV Mechelen 3 - 0
10/09/1975-20:00 R.W.D.M.Sporting 3 - 1
14/09/1975-15:00 SportingRAAL La Louvière 4 - 1
21/09/1975-15:00 SK LierseSporting 1 - 2
04/10/1975-20:00 SportingKSK Beveren 1 - 0
08/10/1975-20:00 SportingClub Brugge 0 - 2
12/10/1975-15:00 Cercle BruggeSporting 2 - 0
19/10/1975-15:00 SportingKSV Waregem 1 - 1
26/10/1975-15:00 Berchem SportSporting 1 - 1
09/11/1975-15:00 SportingKRC Mechelen 1 - 0
22/11/1975-20:00 RSC AnderlechtSporting 3 - 2
30/11/1975-15:00 SportingAS Oostende 3 - 1
07/12/1975-15:00 Standard LiègeSporting 2 - 1
14/12/1975-15:00 SportingRSC Charleroi 4 - 0
21/12/1975-15:00 RFC AntwerpSporting 2 - 1
10/01/1976-19:30 RAAL La LouvièreSporting 0 - 3
18/01/1976-15:00 SportingSK Lierse 3 - 1
25/01/1976-15:00 KSK BeverenSporting 2 - 1
08/02/1976-15:00 KSV WaregemSporting 1 - 0
11/02/1976-20:00 SportingCercle Brugge 2 - 1
15/02/1976-15:00 SportingBerchem Sport 0 - 0
18/02/1976-20:00 RFC LiegoisSporting 1 - 2
22/02/1976-15:00 KRC MechelenSporting 1 - 4
07/03/1976-15:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 0
13/03/1976-20:00 AS OostendeSporting 1 - 0
20/03/1976-20:00 SportingStandard Liège 1 - 0
24/03/1976-20:00 KV MechelenSporting 0 - 2
28/03/1976-15:00 RSC CharleroiSporting 1 - 2
03/04/1976-20:00 SportingRFC Antwerp 2 - 0
07/04/1976-20:00 SportingR.W.D.M. 1 - 1
18/04/1976-15:00 Club BruggeSporting 0 - 0
01/05/1976-20:00 SportingKFC Beringen 0 - 0
09/05/1976-15:00 Beerschot VACSporting 1 - 1
16/05/1976-15:00 SportingRFC Liegois 0 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
30/08/1975-20:00 SportingWitgoor Sport 6 - 2
01/11/1975-20:00 SportingClub Brugge 0 - 0

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Club Brugge KV362268813852
2RSC Anderlechtois3619710653648
3RWD Molenbeek3618711603047
4KSC Lokeren3619107583345
5KSV Waregem3616812613944
6SK Beveren3615714412444
7Beerschot VAV3616119595441
8R. Standard de Liège3615129534639
9K. Lierse SK36141111594439
10RFC Liégeois36121311596235
11R. Antwerp FC36101214405534
12AS Oostende36101511426131
13KSV Cercle Brugge3691413415231
14AA Louvieroise3671316425930
15KV Mechelen3691611456229
16R. Charleroi SC369189476227
17R. Beringen FC3671613275027
18Berchem Sport3652011225721
19K. RC Mechelen366228276520

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
hoogenboom2.jpgdat Bouke, alias Bob, Hoogenboom sinds 1975 het doel verdedigde bij Sporting Lokeren? De Nederlander werd na meer dan tien jaar onder de lat te staan bij wit-zwart-geel een legende in het Lokerse voetbal. Toen Bob bij Sporting terechtkwam, geloofde geen mens dat hij een ernstige kans zou maken om ooit in de eerste ploeg te komen: precies 3.000 gulden of 45.000 Belgische frank (zo'n 1.100 euro) werd betaald aan Ajax bij de transfer....
Bob speelde maar liefst 449 competitiewedstrijden voor Sporting, hij is hiermee recordhouder van onze club...


Wist u...
WlodekLubanski1.jpgdat Sporting in 1975-1976 thuis met 2-0 won van het grote Anderlecht? Eén van de nieuwkomers dat seizoen was de Poolse spits Wlodek Lubanski. Hij scoorde in die wedstrijd de beslissende 2-0 en was hiermee definitief gelanceerd in de Belgische competitie. In z'n eerste seizoen scoorde hij meteen 17 keer.
Bekijk de Video
P