Overzicht van seizoen 1976-1977


Ploegfoto 1977

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Someren Hans

Verdedigers: Dalving Bob, De Beuckelaer Ronald, De Schrijver Maurits, Everaert Etienne, Hanssens Guy, Ingels Roland, Somers Ronald, Van Erdeghem Eugeen, Vanlessen Eric, Velkeneers Johnny

Middenvelders: Hansen Halfdan Aage, Mommens Raymond, Nollet Frank, Verheyen René

Aanvallers: Cornelissen Karel, De Koning Jan, Henrotay Roger, Lubanski Léonard Wlodzimierz, Suykerbuyck Pieter

Technische staf

Trainer:
Ladislav Novak
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
11/09/1976-20:00 SportingAS Oostende 1 - 0
18/09/1976-20:00 R.W.D.M.Sporting 1 - 0
22/09/1976-15:00 KSV WaregemSporting 0 - 2
26/09/1976-15:00 SportingRFC Liegois 1 - 1
03/10/1976-15:00 KSK BeverenSporting 1 - 1
06/10/1976-20:00 SportingSK Lierse 2 - 1
10/10/1976-15:00 SportingCercle Brugge 2 - 3
16/10/1976-20:00 KFC WinterslagSporting 2 - 1
24/10/1976-15:00 SportingKV Mechelen 1 - 1
14/11/1976-15:00 RFC AntwerpSporting 0 - 2
21/11/1976-15:00 SportingRSC Charleroi 0 - 0
28/11/1976-15:00 KV KortrijkSporting 2 - 1
05/12/1976-15:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 3
12/12/1976-15:00 Standard LiègeSporting 0 - 1
19/12/1976-15:00 KFC BeringenSporting 1 - 1
02/01/1977-15:00 SportingClub Brugge 2 - 2
09/01/1977-15:00 Beerschot VACSporting 1 - 0
16/01/1977-15:00 SportingR.W.D.M. 2 - 0
23/01/1977-15:00 AS OostendeSporting 1 - 3
30/01/1977-15:00 RFC LiegoisSporting 0 - 1
06/02/1977-15:00 SportingKSK Beveren 1 - 0
13/02/1977-15:00 Cercle BruggeSporting 1 - 4
20/02/1977-15:00 SportingKFC Winterslag 3 - 1
06/03/1977-15:00 KV MechelenSporting 1 - 3
13/03/1977-15:00 SportingRFC Antwerp 0 - 2
19/03/1977-19:30 RSC CharleroiSporting 1 - 0
03/04/1977-15:00 SportingKV Kortrijk 2 - 1
11/04/1977-20:00 RSC AnderlechtSporting 3 - 0
16/04/1977-20:00 SportingStandard Liège 0 - 2
23/04/1977-20:00 SportingKFC Beringen 7 - 0
01/05/1977-15:00 Club BruggeSporting 4 - 1
08/05/1977-15:00 SportingBeerschot VAC 4 - 1
15/05/1977-15:00 SK LierseSporting 2 - 2
22/05/1977-15:00 SportingKSV Waregem 0 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
29/08/1976-16:00 Verbroedering GeelSporting 0 - 4
30/10/1976-20:00 SK LierseSporting 1 - 2
26/12/1976-15:00 Club BruggeSporting 1 - 0

Uitslagen UEFA (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
15/09/1976-18:00 Red Boys DifferdangeSporting 0 - 3
29/09/1976-18:00 SportingRed Boys Differdange 3 - 1
20/10/1976-20:00 FC BarcelonaSporting 2 - 0
04/11/1976-20:00 SportingFC Barcelona 2 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Club Brugge KV342356723052
2RSC Anderlechtois342176743748
3R. Standard de Liège341879512645
4RWD Molenbeek341888623744
5KSC Lokeren3415118533938
6KSV Waregem3414137463935
7R. Antwerp FC3413129434935
8KSV Cercle Brugge34121111585335
9Beerschot VAV34111013585135
10K. Lierse SK3414146475034
11FC Winterslag3412148444532
12KV Kortrijk34111310424732
13SK Beveren3411149354331
14R. Beringen FC3481610405726
15RFC Liégeois3410195397925
16R. Charleroi SC348179305025
17KV Mechelen346208386720
18AS Oostende346208397220

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
barca.jpgdat Sporting ooit thuis het grote Barcelona versloeg in een Europese wedstrijd? De heenmatch was geëindigd op 2-0. Op Daknam zorgden René Verheyen met een vrije trap en Bob Dalving met een prachtige kopstoot voor een 2-0 op het scorebord. Toch zal Barça uiteindelijk doorgaan doordat uitgerekend Johan Cruijff toch de 2-1 weet te scoren. Een half uur voor de aanvang van de match zat het stadion al eivol...


Wist u...
uefa7677.jpgdat Lokeren op 15 september 1976 zijn eerste wedstrijd in Europees verband speelde op het veld van het Luxemburgse Differdange? Sporting won met 0-3. De wedstrijd startte 15 minuten later omdat de Lokerse supporterstrein vertraging had opgelopen.


Wist u...
ReneVerheyen.jpgdat het allereerste Europese doelpunt van Lokeren gescoord werd door René Verheyen? De middenvelder scoorde op 15 september 1976 de 0 - 1 in de eerste ronde van de UEFA beker tegen het Luxemburgse Red Boys Differdange.

P