Overzicht van seizoen 1978-1979


Ploegfoto 1979

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Raemdonck Rudiger

Verdedigers: Dalving Bob, De Schrijver Maurits, Hanssens Guy, Ingels Roland, Laroy Ronny, Ost Jean-Michel, Somers Ronald, Velkeneers Johnny, Verbruggen Marc

Middenvelders: Guðjohnsen Arnor, Lohman Jan, Mommens Raymond, Nollet Frank, Verheyen René

Aanvallers: Cornelissen Karel, Henrotay Roger, Hinderyckx Dirk, Larsen Elkjær Preben, Lubanski Léonard Wlodzimierz, Van Cauter Hendrik

Technische staf

Trainer:
Urbain Braems
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
30/08/1978-20:00 KFC BeringenSporting 1 - 0
03/09/1978-15:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 1
06/09/1978-20:00 SportingKFC Winterslag 0 - 0
09/09/1978-20:00 Beerschot VACSporting 3 - 0
24/09/1978-15:00 SportingRSC Charleroi 1 - 0
01/10/1978-15:00 SK LierseSporting 1 - 1
04/10/1978-20:00 SportingKV Kortrijk 2 - 0
15/10/1978-15:00 Standard LiègeSporting 4 - 3
22/10/1978-15:00 SportingBerchem Sport 1 - 0
25/10/1978-20:00 R.W.D.M.Sporting 0 - 0
05/11/1978-15:00 SportingClub Brugge 0 - 0
12/11/1978-15:00 KSK BeverenSporting 3 - 0
19/11/1978-15:00 SportingWaterschei SV Thor 2 - 1
25/11/1978-19:30 RAAL La LouvièreSporting 1 - 5
03/12/1978-15:00 SportingRFC Antwerp 2 - 2
10/12/1978-15:00 KSV WaregemSporting 0 - 0
17/12/1978-15:00 SportingRFC Liegois 3 - 1
03/02/1979-20:00 SportingKFC Beringen 2 - 1
10/02/1979-19:30 RSC CharleroiSporting 0 - 0
18/02/1979-15:00 SportingSK Lierse 3 - 0
04/03/1979-15:00 KV KortrijkSporting 1 - 1
11/03/1979-15:00 SportingStandard Liège 0 - 2
14/03/1979-20:00 RSC AnderlechtSporting 1 - 0
18/03/1979-15:00 Berchem SportSporting 0 - 1
01/04/1979-15:00 SportingR.W.D.M. 3 - 1
04/04/1979-20:00 Club BruggeSporting 1 - 6
08/04/1979-15:00 SportingKSK Beveren 1 - 1
18/04/1979-20:00 Waterschei SV ThorSporting 1 - 2
22/04/1979-15:00 SportingRAAL La Louvière 7 - 0
28/04/1979-20:00 KFC WinterslagSporting 2 - 0
06/05/1979-15:00 RFC AntwerpSporting 1 - 1
13/05/1979-15:00 SportingBeerschot VAC 4 - 0
20/05/1979-15:00 SportingKSV Waregem 1 - 0
27/05/1979-15:00 RFC LiegoisSporting 3 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
26/08/1978-20:00 SportingKFC Lommelse SK 7 - 1
29/10/1978-15:00 SportingKSV Oudenaarde 4 - 0
24/12/1978-15:00 SportingSt.-Truidense VV 2 - 0
24/02/1979-20:00 Beerschot VACSporting 1 - 0
14/04/1979-20:00 SportingBeerschot VAC 0 - 2

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1SK Beveren3419411622449
2RSC Anderlechtois3421103764145
3R. Standard de Liège3417710463044
4KSC Lokeren3416810543342
5RWD Molenbeek3417107574141
6Club Brugge KV34141010514938
7R. Antwerp FC34111013444135
8K. Lierse SK3413147444833
9R. Charleroi SC3413147444933
10FC Winterslag34101113454733
11K. Waterschei SV Thor Genk34101212424432
12Beerschot VAV3412157465131
13R. Beringen FC3491411384729
14KSV Waregem3471215334729
15Berchem Sport3481412304628
16RFC Liégeois3410186495526
17R. AA Louviéroise348188457924
18KV Kortrijk3451910276120

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
gudjohnson2.jpgdat de 17-jarige IJslander Arnor Gudjohnsen zijn competitiedebuut maakte voor Sporting Lokeren in oktober 1978 thuis tegen Club Brugge? De match eindigde op 0-0, Arnor speelde een prima partij en behield zijn plaats in de A-kern. Lokeren speelde toen met : Hoogenboom, Somers, Velkeneers, Dalving, Hanssens, Nollet, Verheyen, Mommens, Henrotay ('46 Larsen), Lubanski en Gudjohnsen. Arnor kwam naar Sporting en had eerst een transfervoorstel naast zich laten liggen van... Manchester United.


Wist u...
dat Daknam ooit het Belgische nationale stadion was? Op 20 september 1978 werd de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK 1980 in het Daknamstadion gespeeld tussen België en Noorwegen. De (toen nog) witte Duivels bleven teleurstellend steken op 1-1. René Verheyen was van de partij en Georges Leekens liet de thuiswinst 5 minuten voor affluiten liggen vanop de stip. Uiteindelijk zou België zich wel kwalificeren voor de eindronde in Italië en pas in de finale het onderspit moeten delven.

P