Overzicht van seizoen 1979-1980


Ploegfoto 1980

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Raemdonck Rudiger, Van Someren Hans

Verdedigers: Dalving Bob, De Schrijver Maurits, Ingels Roland, Laroy Ronny, Ost Jean-Michel, Somers Ronald, Van Veirdeghem Patrick, Velkeneers Johnny, Verbruggen Marc

Middenvelders: Bett James, Dardenne Guy, Guðjohnsen Arnor, Lohman Jan, Mommens Raymond, Verheyen René

Aanvallers: Cornelissen Karel, Larsen Elkjær Preben, Lubanski Léonard Wlodzimierz, Van Cauter Hendrik

Technische staf

Trainer:
Urbain Haesaert en Josef Vacenovsky
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
28/08/1979-20:00 RSC AnderlechtSporting 1 - 2
02/09/1979-15:00 SportingKSK Beveren 2 - 0
05/09/1979-20:00 SportingWaterschei SV Thor 1 - 0
08/09/1979-20:00 KSV WaregemSporting 0 - 0
16/09/1979-15:00 SportingRFC Liegois 4 - 1
22/09/1979-20:00 RFC AntwerpSporting 0 - 1
30/09/1979-15:00 SportingKFC Beringen 3 - 0
07/10/1979-15:00 Club BruggeSporting 2 - 0
13/10/1979-20:00 SportingRSC Charleroi 2 - 0
20/10/1979-20:00 R.W.D.M.Sporting 1 - 1
28/10/1979-15:00 SportingBeerschot VAC 4 - 0
04/11/1979-19:00 KFC WinterslagSporting 0 - 3
11/11/1979-15:00 Standard LiègeSporting 2 - 1
17/11/1979-20:00 SportingKSC Hasselt 10 - 1
25/11/1979-15:00 Cercle BruggeSporting 2 - 4
02/12/1979-15:00 SportingSK Lierse 3 - 1
09/12/1979-15:00 Berchem SportSporting 2 - 3
06/01/1980-15:00 KSK BeverenSporting 1 - 0
13/01/1980-15:00 SportingKSV Waregem 2 - 1
20/01/1980-15:00 RFC LiegoisSporting 1 - 0
27/01/1980-15:00 SportingRFC Antwerp 1 - 0
03/02/1980-15:00 KFC BeringenSporting 2 - 1
10/02/1980-15:00 SportingClub Brugge 0 - 1
16/02/1980-19:30 RSC CharleroiSporting 0 - 0
02/03/1980-15:00 SportingR.W.D.M. 0 - 0
08/03/1980-20:00 Beerschot VACSporting 0 - 2
15/03/1980-20:00 SportingKFC Winterslag 1 - 2
30/03/1980-15:00 SportingStandard Liège 0 - 1
06/04/1980-15:00 KSC HasseltSporting 1 - 1
13/04/1980-15:00 SportingCercle Brugge 2 - 1
19/04/1980-20:00 SK LierseSporting 2 - 0
27/04/1980-15:00 SportingBerchem Sport 6 - 1
03/05/1980-20:00 Waterschei SV ThorSporting 0 - 0
11/05/1980-15:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
25/08/1979-20:00 SportingKFC Lommelse SK 2 - 1
31/10/1979-20:00 SportingKSK Beveren 0 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Club Brugge KV342455763153
2R. Standard de Liège342059803149
3RWD Molenbeek3419510572848
4KSC Lokeren3418106602842
5RSC Anderlechtois3417107643441
6K. Lierse SK3418124724340
7K. Waterschei SV Thor Genk3414119503937
8FC Winterslag34121111356235
9RFC Liégeois3412139514733
10KSV Cercle Brugge3413156516032
11SK Beveren34111310374532
12KSV Waregem34101311334231
13R. Antwerp FC3410168424928
14Beerschot VAV3481511375227
15R. Beringen FC349178345126
16Berchem Sport3471512406126
17R. Charleroi SC348206236622
18SC Hasselt342266219410

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
AngeloNijskens.jpgdat Angelo Nijskens op z'n 15de naar Lokeren kwam? De Nederlandse spits kwam tot dan toe uit voor het Zeeuws-Vlaamse H.V.V. '24 uit Hulst. Nijskens zou 9 seizoenen bij Sporting blijven, daarna ging het richting Bundesliga bij KFC Uerdingen 05. In 92-93 zou hij er nog een jaartje Daknam bijdoen, nadat hij andere lucht was gaan opsnuiven bij FC Luik, waar hij de Beker won, en Sporting Charleroi. Na z'n actieve carrière stortte hij zich met wisselend succes op het trainersambt.

P