Overzicht van seizoen 1980-1981


Ploegfoto 1981

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Raemdonck Rudiger

Verdedigers: Dalving Bob, De Schrijver Maurits, Dobias Karol, Ingels Roland, Laroy Ronny, Ost Jean-Michel, Somers Ronald, Van Veirdeghem Patrick, Verbruggen Marc

Middenvelders: Guðjohnsen Arnor, Mommens Raymond, Snelders Edward, Verheyen René

Aanvallers: Larsen Elkjær Preben, Lato Boleslaw Grzegorz, Lubanski Léonard Wlodzimierz, Van Cauter Hendrik

Technische staf

Trainer:
Urbain Haesaert en Josef Vacenovsky
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
27/08/1980-20:00 SportingKAA Gent 1 - 0
03/09/1980-20:00 Standard LiègeSporting 2 - 1
07/09/1980-15:00 SportingKSK Beveren 2 - 0
14/09/1980-15:00 Berchem SportSporting 1 - 1
21/09/1980-15:00 SportingCercle Brugge 5 - 0
27/09/1980-20:00 KFC WinterslagSporting 2 - 0
05/10/1980-15:00 SportingSK Lierse 1 - 0
11/10/1980-20:00 R.W.D.M.Sporting 3 - 1
18/10/1980-20:00 SportingKV Kortrijk 5 - 1
25/10/1980-20:00 Beerschot VACSporting 0 - 2
09/11/1980-15:00 SportingRFC Liegois 1 - 0
14/11/1980-20:00 KFC BeringenSporting 0 - 1
23/11/1980-15:00 Club BruggeSporting 3 - 2
30/11/1980-15:00 SportingRFC Antwerp 1 - 4
06/12/1980-20:00 Waterschei SV ThorSporting 1 - 1
14/12/1980-15:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 0
11/01/1981-15:00 KSV WaregemSporting 1 - 0
18/01/1981-15:00 KSK BeverenSporting 1 - 1
25/01/1981-15:00 SportingBerchem Sport 10 - 1
01/02/1981-15:00 Cercle BruggeSporting 1 - 1
08/02/1981-15:00 SportingKFC Winterslag 4 - 1
14/02/1981-20:00 SK LierseSporting 1 - 2
28/02/1981-20:00 SportingR.W.D.M. 5 - 3
08/03/1981-15:00 KV KortrijkSporting 4 - 2
21/03/1981-20:00 RFC LiegoisSporting 0 - 0
29/03/1981-15:00 SportingKFC Beringen 2 - 0
01/04/1981-20:00 SportingBeerschot VAC 0 - 0
05/04/1981-15:00 SportingClub Brugge 3 - 1
12/04/1981-15:00 RFC AntwerpSporting 0 - 1
19/04/1981-15:00 SportingWaterschei SV Thor 5 - 1
25/04/1981-20:00 RSC AnderlechtSporting 3 - 1
03/05/1981-15:00 SportingKSV Waregem 4 - 0
10/05/1981-15:00 KAA GentSporting 1 - 4
17/05/1981-15:00 SportingStandard Liège 2 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
09/09/1980-20:00 SportingKFC Herentals 3 - 1
01/11/1980-16:00 SportingKV Mechelen 3 - 0
04/01/1981-15:00 SportingRFC Liegois 4 - 1
21/02/1981-20:00 KSK BeverenSporting 2 - 2
11/03/1981-20:00 SportingKSK Beveren 3 - 0
23/05/1981-20:00 SK LierseSporting 1 - 1
30/05/1981-20:00 SportingSK Lierse 4 - 0
07/06/1981-16:00 Standard LiègeSporting 4 - 0

Uitslagen UEFA (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
17/09/1980-20:00 SportingDynamo Moskou 1 - 1
01/10/1980-20:00 Dynamo MoskouSporting 0 - 1
22/10/1980-20:00 Dundee UnitedSporting 1 - 1
05/11/1980-20:00 SportingDundee United 0 - 0
26/11/1980-20:00 SportingReal Sociedad 1 - 0
10/12/1980-20:00 Real SociedadSporting 2 - 2
04/03/1981-20:00 AZ '67Sporting 2 - 0
18/03/1981-20:00 SportingAZ '67 1 - 0

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1RSC Anderlechtois342635832457
2KSC Lokeren342086743646
3R. Standard de Liège3418106654542
4SK Beveren341699483141
5FC Winterslag3416126464338
6Club Brugge KV3416135745637
7RWD Molenbeek3414137495035
8K. Lierse SK34121111584935
9R. Antwerp FC34111211425333
10K. AA Gent3412148494932
11KSV Waregem34111310404732
12RFC Liégeois3411149534431
13KV Kortrijk3411158425530
14KSV Cercle Brugge3411167516829
15Beerschot VAV3410186425526
16K. Waterschei SV Thor Genk3410195547725
17R. Beringen FC348188356224
18Berchem Sport345209299019

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
latobriegel.jpgdat Sporting de Poolse International Gregorz Lato in 1980 weghaalde bij Stal Mielec? Hij vormde het gevreesde aanvalstrio met de drie L-en : Lubanski, Larsen en Lato. Op de foto ziet u hem in actie tegen Hans-Peter Briegel van FC Kaiserslautern. Gregorz scoorde het enige doelpunt in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd in de 3e ronde van de UEFA-cup op 25 november 1981.


Wist u...
1980klein.jpgdat seizoen 1980-81 het beste ooit was voor Lokeren? In de legendarische DOW-shirtjes werd de ploeg vice-kampioen en vice-bekerwinnaar en werden 8 UEFA-cup wedstrijden afgewerkt.
Op de ploegfoto bovenaan Somers, Verheyen, Snelders, Ost, Brusselmans en De Wachter.
Middelste rij: trainer Vacenovsky, Gudjohnsen, Verbruggen, Van Cauter, Van Bergen, Laroy, Lubanski, Lato, Van Raemdonck en trainer Haesaert.
De onderste rij wordt bevolkt door kine Roegiers, Ingels, De Schrijver, Mommens, manager Derycker, Larsen Dalving en Hoogenboom.


Wist u...
RaymondMommens2.jpgdat Raymond Mommens over een staalharde linker beschikte? In de topper tegen Anderlecht, de nummer 1 tegen de nummer 2 van 1980-81, schoot hij Sporting op voorsprong via een vrije trap. Buitenkant links, rond de muur en mooi in de hoek naast Anderlecht keeper Munaron. Sporting won die wedstrijd met 2-0, maar Anderlecht won het kampioenschap wel, met 11 punten voorsprong op Lokeren.
Bekijk de Video
P