Overzicht van seizoen 1982-1983


Ploegfoto 1983

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Raemdonck Rudiger

Verdedigers: Bogaert Geert, Brusselmans Marc, Christofte Piittala Kim, Dalving Bob, De Maere Stefaan, De Schrijver Maurits, De Wachter Dirk, Dobias Karol, Ingels Roland, Laroy Ronny, Somers Ronald, Van Bergen Luc, Van Veirdeghem Patrick, Verbruggen Marc

Middenvelders: Bett James, Guðjohnsen Arnor, Mommens Raymond, Verheyen René

Aanvallers: Larsen Elkjær Preben, Nijskens Angelo, Tolmie James, Van Cauter Hendrik, van der Gijp René

Technische staf

Trainer:
Robert Waseige
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
18/08/1982-20:00 KSV WaregemSporting 2 - 0
22/08/1982-15:00 SportingStandard Liège 2 - 0
25/08/1982-20:00 KFC WinterslagSporting 0 - 1
01/09/1982-20:00 SportingR.W.D.M. 2 - 1
04/09/1982-20:00 Beerschot VACSporting 2 - 2
11/09/1982-20:00 SportingKAA Gent 2 - 1
19/09/1982-15:00 Club BruggeSporting 1 - 0
25/09/1982-20:00 SportingSK Tongeren 3 - 1
09/10/1982-20:00 RFC SeraingSporting 0 - 0
16/10/1982-20:00 SportingRSC Anderlecht 1 - 1
23/10/1982-20:00 Waterschei SV ThorSporting 2 - 0
07/11/1982-15:00 SportingKV Kortrijk 4 - 0
14/11/1982-15:00 RFC AntwerpSporting 0 - 0
21/11/1982-15:00 SportingKSK Beveren 2 - 1
28/11/1982-15:00 RFC LiegoisSporting 1 - 3
05/12/1982-15:00 SportingCercle Brugge 0 - 0
19/12/1982-15:00 SK LierseSporting 1 - 0
16/01/1983-15:00 SportingBeerschot VAC 1 - 3
23/01/1983-15:00 KAA GentSporting 2 - 1
30/01/1983-15:00 SportingClub Brugge 2 - 0
06/02/1983-15:00 SK TongerenSporting 0 - 1
13/02/1983-15:00 SportingRFC Seraing 2 - 2
19/02/1983-20:00 RSC AnderlechtSporting 1 - 0
06/03/1983-15:00 SportingWaterschei SV Thor 3 - 0
13/03/1983-15:00 KV KortrijkSporting 0 - 3
19/03/1983-20:00 SportingRFC Antwerp 1 - 1
02/04/1983-20:00 KSK BeverenSporting 2 - 1
10/04/1983-15:00 SportingRFC Liegois 0 - 2
17/04/1983-15:00 Cercle BruggeSporting 3 - 0
01/05/1983-15:00 SportingSK Lierse 1 - 2
08/05/1983-15:00 R.W.D.M.Sporting 0 - 0
15/05/1983-15:00 SportingKFC Winterslag 2 - 1
23/05/1983-20:00 Standard LiègeSporting 3 - 0
27/05/1983-20:00 SportingKSV Waregem 2 - 2

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
29/08/1982-16:00 SportingPatro Eisden 4 - 1
30/10/1982-20:00 St.-Truidense VVSporting 0 - 3
09/01/1983-15:00 SportingStandard Liège 3 - 0
27/02/1983-15:00 SportingR.W.D.M. 0 - 0
23/03/1983-20:00 R.W.D.M.Sporting 2 - 3
01/06/1983-20:00 SportingKSK Beveren 1 - 3
04/06/1983-20:00 KSK BeverenSporting 2 - 1

Uitslagen UEFA (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
15/09/1982-20:00 Stal MielecSporting 1 - 1
28/09/1982-20:00 SportingStal Mielec 0 - 0
20/10/1982-20:00 Benfica LissabonSporting 2 - 0
03/11/1982-20:00 SportingBenfica Lissabon 1 - 2

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1R. Standard de Liège342266783450
2RSC Anderlechtois342059743349
3R. Antwerp FC342086563046
4KAA Gent3418610604246
5Club Brugge KV341789584943
6SK Beveren3415910683840
7K. Waterschei SV Thor Genk3414119484937
8K.SC Lokeren3413129423835
9RFC Liégeois34111310375432
10RWD Molenbeek3491213323831
11KV Kortrijk3410159415529
12KSV Cercle Brugge3471215384929
13RFC Sérésien3481412416228
14K. Lierse SK3410177345227
15Beerschot VAV348179436125
16KSV Waregem3471710365124
17SK Tongeren347207396421
18FC Winterslag3451910366220

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
ReneVanDerGijp.jpgdat René van der Gijp in 1982-83 topschutter werd in de Belgische Beker? Van der Gijp scoorde 7 doelpunten, maar toch verloor Sporting de halve finales tegen Beveren, de latere winnaar. In de competitie scoorde de Nederlandse spits nog eens 12 doelpunten. Na twee seizoenen en half bij Lokeren zou hij tweemaal de Nederlandse titel veroveren bij PSV.


Wist u...
RolandIngels.jpgdat Sporting op het einde van het seizoen 1982-1983 afscheid nam van "de kuitenbijter" Roland Ingels. Ingels maakte de hele opgang van Lokeren mee: van het eerste seizoen als eersteklasser tot het UEFA-cup duel tegen Barcelona op Camp Nou, waar hij de bewaker was van Johan Cruijff. Na zijn carrière bij Sporting werd hij actief in het regionale voetbal en minivoetbal in het Meetjesland.


Wist u...
MauriceDeSchrijver.jpgdat de meest besproken overtreding in de Sporting geschiedenis wellicht de tackle van RWDM verdediger Michel De Wolf op Sporting verdediger Maurits De Schrijver is? De Schrijver liep een gecompliceerde beenbreuk op die hem 8 maanden in het gips zou houden. Door een – wat later bleek - geïrriteerde zenuw kwam daar nog een extra jaar nazorg aan te pas. Op z'n 35ste, na 34 maanden blessureleed, zou hij uiteindelijk toch nog opnieuw de eerste ploeg bereiken.


Wist u...
ArnorGudjohnsen.jpgdat Sporting in de zomer van 1982 een ronduit indrukwekkende voorbereiding speelde? Het schreef twee toen zeer gerenomeerde toernooien op z'n naam en dat ondanks het vertrek van o.a. Lato en Lubanski. In de Brugse Metten werd het Engelse Everton verslagen met 3-4. Thuisploeg Club Brugge verloor via strafschoppen (2-4) na een 3-3 gelijkspel. Ook het toernooi van het Franse Lille werd winnend afgesloten. Arnor Gudjohnsen bracht de Daknammers voorbij de thuisploeg (1-0) en Larsen en Mommens zetten de Glasgow Rangers opzij (2-1). Toch werd Sporting dat seizoen slechts 8ste, een voor die periode ontgoochelend resultaat.


Wist u...
RobertWaseige.jpgdat Standard Luik in 1982-1983 de titel behaalde tegen Sporting? Lokeren, dat dat seizoen 8ste zou worden onder de leiding van Robert Waseige, moest op de 33ste speeldag de verplaatsing naar Luik maken. Simon Tahamata wist Bob Hoogenboom in beide speelhelften te verschalken. Guy Vandersmissen legde de 3-0 eindstand vast. Na het laatste fluitsignaal kon Luik z'n 2de opeenvolgende titel vieren.
Bekijk de Video
P