Overzicht van seizoen 1983-1984


Ploegfoto 1984

Kern

Doelmannen: Hoogenboom Bouke, Van Raemdonck Rudiger

Verdedigers: Bogaert Geert, Christofte Piittala Kim, Dalving Bob, De Maere Stefaan, De Schrijver Maurits, De Vriese Dirk, De Wachter Dirk, Laroy Ronny, Somers Ronald, Van Bergen Luc, Van Goethem Rudi, Van Veirdeghem Patrick, Vujkov Djorge

Middenvelders: Bett James, Mommens Raymond

Aanvallers: Larsen Elkjær Preben, M’Buyu Dimitri, Nijskens Angelo, Van Cauter Hendrik, Van der Elst Francois, van der Gijp René

Technische staf

Trainer:
Dimitri Davidovic
Voorzitter:
Etienne Rogiers

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
16/08/1983-20:00 SportingKFC Beringen 4 - 1
24/08/1983-20:00 KV MechelenSporting 1 - 1
31/08/1983-20:00 SportingClub Brugge 1 - 0
03/09/1983-20:00 SportingRFC Antwerp 1 - 0
07/09/1983-20:00 KSK BeverenSporting 1 - 0
10/09/1983-20:00 Standard LiègeSporting 1 - 1
18/09/1983-15:00 SportingR.W.D.M. 3 - 1
25/09/1983-15:00 KSV WaregemSporting 3 - 0
02/10/1983-15:00 KAA GentSporting 1 - 0
16/10/1983-15:00 SportingCercle Brugge 0 - 1
22/10/1983-20:00 Waterschei SV ThorSporting 3 - 0
13/11/1983-15:00 SportingRFC Liegois 1 - 3
20/11/1983-15:00 SK LierseSporting 0 - 0
27/11/1983-15:00 SportingBeerschot VAC 3 - 2
03/12/1983-20:00 RSC AnderlechtSporting 4 - 2
11/12/1983-15:00 SportingKV Kortrijk 1 - 1
18/12/1983-15:00 RFC SeraingSporting 2 - 0
15/01/1984-15:00 RFC AntwerpSporting 2 - 2
22/01/1984-15:00 SportingStandard Liège 0 - 1
29/01/1984-15:00 R.W.D.M.Sporting 2 - 0
04/02/1984-20:00 SportingKSV Waregem 1 - 0
12/02/1984-15:00 SportingKAA Gent 2 - 1
19/02/1984-15:00 Cercle BruggeSporting 0 - 0
04/03/1984-15:00 SportingWaterschei SV Thor 3 - 1
10/03/1984-20:00 RFC LiegoisSporting 4 - 2
18/03/1984-15:00 SportingSK Lierse 2 - 2
24/03/1984-20:00 Beerschot VACSporting 1 - 4
31/03/1984-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 1
07/04/1984-20:00 KV KortrijkSporting 0 - 3
15/04/1984-15:00 SportingRFC Seraing 2 - 0
22/04/1984-15:00 Club BruggeSporting 4 - 0
29/04/1984-15:00 SportingKSK Beveren 0 - 2
12/05/1984-20:00 KFC BeringenSporting 1 - 2
19/05/1984-20:00 SportingKV Mechelen 2 - 3

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
27/08/1983-20:00 SportingKVK Tienen 7 - 0
30/10/1983-15:00 SportingKV Mechelen 2 - 1
07/01/1984-20:00 St.-Truidense VVSporting 1 - 2
08/02/1984-20:00 SportingKAA Gent 1 - 2
26/02/1984-15:00 KAA GentSporting 3 - 0

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1SK Beveren342257593351
2RSC Anderlechtois342077803947
3Club Brugge KV3417710733944
4R. Standard de Liège3417116554440
5RFC Sérésien3415118625138
6KV Mechelen3412814474338
7KSV Waregem3413129504435
8R. Antwerp FC34121111504435
9K. Waterschei SV Thor Genk3413147455033
10KSC Lokeren3412157435031
11KSV Cercle Brugge3412157364631
12KV Kortrijk3410159344529
13RFC Liégeois3410159405129
14K. Lierse SK3410159415829
15KAA Gent3410168374328
16Beerschot VAV3471512436926
17RWD Molenbeek3471611354825
18R. Beringen FC348197326523

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
JamesBett.jpgdat de Schotse middenvelder James Bett twee tussenstops maakte in Daknam? In 1979-80 kwam hij over van het IJslandse Valur en werd hij 4de met Lokeren. Daarna speelde hij 3 seizoenen voor Glasgow Rangers. In 1983-84 en 1984-85 speelde hij dan opnieuw in Daknam. Het was in z'n tweede doortocht dat hij uitgroeide tot een vaste waarde in het Schots nationaal elftal. Bett verzamelde uiteindelijk 25 caps en bleef tot midden de jaren 90 voetballen in de Schotse competitie.


Wist u...
FrancoisVanDerElst.jpgdat François "Swat" Van der Elst door een blessure op z'n 31ste een vervroegd einde moest maken aan z'n carrière? Van der Elst had Europees met Anderlecht furore gemaakt en kwam in 1983 via New York Cosmos en West Ham naar Lokeren. Hier vormde hij een duo met René van der Gijp. In de eerste wedstrijd van z'n 3de seizoen Daknam liep hij echter een beenbreuk op die de 44-voudig Rode Duivel (waaronder 2 keer bij Lokeren) uiteindelijk zou verplichten te stoppen met profvoetbal.

P