Overzicht van seizoen 1985-1986


Ploegfoto 1986

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, Hoogenboom Bouke

Verdedigers: Bogaert Geert, De Raeve Daniël, De Schrijver Maurits, De Vriese Dirk, De Wachter Dirk, Heerwegh André, Keshi Okechukwu Stephen, Laroy Ronny, Schoofs Johan, Somers Ronald, Van Veirdeghem Patrick, Vujkov Djorge

Middenvelders: De Wolf Wim, Icin Milan, Mommens Raymond, M’Buyu Didier, Naudts Patrick, Onebo Maxime, Verheughe Didier, Versavel Patrick

Aanvallers: M’Buyu Dimitri, Nijskens Angelo, Van Cauter Hendrik, Van der Elst Francois

Technische staf

Trainer:
Aimé Anthuenis
Voorzitter:
Gaston Keppens

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
14/08/1985-20:00 SportingR.W.D.M. 1 - 1
17/08/1985-20:00 Cercle BruggeSporting 1 - 1
21/08/1985-20:00 SportingKSK Beveren 0 - 1
28/08/1985-20:00 KV MechelenSporting 0 - 0
31/08/1985-20:00 SportingRFC Antwerp 2 - 0
04/09/1985-20:00 Standard LiègeSporting 2 - 2
14/09/1985-20:00 RFC SeraingSporting 1 - 2
22/09/1985-15:00 SportingKSV Waregem 0 - 3
28/09/1985-20:00 Waterschei SV ThorSporting 1 - 4
06/10/1985-15:00 SportingRSC Anderlecht 3 - 5
20/10/1985-15:00 SportingClub Brugge 0 - 2
26/10/1985-20:00 Beerschot VACSporting 3 - 0
10/11/1985-15:00 SportingRSC Charleroi 0 - 1
13/11/1985-20:00 SK LierseSporting 5 - 0
24/11/1985-15:00 SportingKV Kortrijk 2 - 0
01/12/1985-15:00 RFC LiegoisSporting 3 - 2
08/12/1985-15:00 SportingCercle Brugge 2 - 1
15/12/1985-15:00 R.W.D.M.Sporting 1 - 2
22/12/1985-15:00 KSK BeverenSporting 2 - 2
12/01/1986-15:00 SportingKV Mechelen 2 - 1
19/01/1986-15:00 RFC AntwerpSporting 1 - 1
26/01/1986-15:00 SportingStandard Liège 1 - 4
02/02/1986-15:00 SportingRFC Seraing 1 - 1
09/02/1986-15:00 KSV WaregemSporting 3 - 0
16/02/1986-15:00 SportingWaterschei SV Thor 3 - 0
22/02/1986-20:00 RSC AnderlechtSporting 3 - 2
01/03/1986-20:00 KAA GentSporting 2 - 1
09/03/1986-15:00 SportingSK Lierse 4 - 1
15/03/1986-20:00 Club BruggeSporting 5 - 0
23/03/1986-15:00 SportingBeerschot VAC 2 - 2
28/03/1986-20:00 RSC CharleroiSporting 4 - 2
05/04/1986-20:00 SportingKAA Gent 1 - 3
12/04/1986-20:00 KV KortrijkSporting 4 - 0
20/04/1986-20:00 SportingRFC Liegois 0 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
24/08/1985-20:00 SportingVC Jong Lede 3 - 0
03/11/1985-15:00 SportingKV Mechelen 0 - 5

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1RSC Anderlechtois342248843352
2Club Brugge KV342248783452
3R. Standard de Liège3415712572942
4KAA Gent3415811513841
5SK Beveren3415910513740
6RFC de Liège3415109433539
7Beerschot VAV3412913434437
8KSV Waregem3414137493835
9R. Antwerp FC34111013384335
10KSV Cercle Brugge34121210554734
11KV Mechelen3471017354631
12R. Charleroi SC3411176416328
13RWD Molenbeek349169365727
14KSC Lokeren349178456826
15KV Kortrijk358189405225
16RFC Sérésien3461513233925
17K. Waterschei SV Thor Genk3461810235622
18K. Lierse SK3451811346721

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
RaymondMommens.jpgdat Raymond Mommens al op z'n 16de zijn debuut had gemaakt in het eerste elftal van Sporting? Mommens speelde maar liefst 11 seizoenen in Daknam - van 1975-76 tem 1985-86. Daarna deed hij er nog eens 11 jaar bovenop voor Sporting Charleroi. Samen goed voor 613 wedstrijden op het hoogste niveau! Mommens kwam ook 19 keer uit voor de Rode Duivels met wie hij in 1980 vice-Europees kampioen werd en in 1986 de 4de plaats op het WK in Mexico behaalde.

P