Overzicht van seizoen 1986-1987


Ploegfoto 1987

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, Hoogenboom Bouke

Verdedigers: De Raeve Daniël, De Wachter Dirk, Keshi Okechukwu Stephen, Laroy Ronny, Schoofs Johan, Somers Ronald, Van Veirdeghem Patrick

Middenvelders: De Wolf Wim, Icin Milan, M’Buyu Didier, Naudts Patrick, Onebo Maxime, Ukkonen Juhani Kari, Verheughe Didier, Versavel Bruno, Versavel Patrick

Aanvallers: M’Buyu Dimitri, Nijskens Angelo, Tempest Dale

Technische staf

Trainer:
Aimé Anthuenis
Voorzitter:
Gaston Keppens

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
31/08/1986-15:00 SportingRacing Jet Bruxelles 1 - 1
06/09/1986-20:00 KV MechelenSporting 0 - 0
14/09/1986-15:00 SportingKSV Waregem 1 - 1
19/09/1986-20:00 RFC AntwerpSporting 0 - 1
28/09/1986-15:00 SportingRFC Liegois 1 - 1
05/10/1986-15:00 Cercle BruggeSporting 0 - 2
11/10/1986-20:00 SportingRSC Anderlecht 1 - 4
18/10/1986-20:00 KSK BeverenSporting 1 - 1
26/10/1986-15:00 SportingKAA Gent 2 - 1
09/11/1986-15:00 Berchem SportSporting 0 - 1
15/11/1986-20:00 SportingRFC Seraing 2 - 1
23/11/1986-15:00 KV KortrijkSporting 1 - 3
30/11/1986-15:00 SportingRSC Charleroi 2 - 1
07/12/1986-15:00 R.W.D.M.Sporting 1 - 2
14/12/1986-15:00 SportingClub Brugge 2 - 3
20/12/1986-15:00 Beerschot VACSporting 0 - 3
25/01/1987-15:00 Racing Jet BruxellesSporting 2 - 2
01/02/1987-15:00 SportingKV Mechelen 1 - 1
08/02/1987-15:00 SportingStandard Liège 1 - 0
15/02/1987-15:00 KSV WaregemSporting 3 - 1
01/03/1987-15:00 SportingRFC Antwerp 1 - 0
08/03/1987-15:00 RFC LiegoisSporting 1 - 1
15/03/1987-15:00 SportingCercle Brugge 1 - 2
21/03/1987-20:00 RSC AnderlechtSporting 4 - 3
28/03/1987-20:00 SportingKSK Beveren 2 - 0
05/04/1987-15:00 KAA GentSporting 2 - 1
11/04/1987-20:00 SportingBerchem Sport 4 - 1
18/04/1987-19:30 RFC SeraingSporting 1 - 4
25/04/1987-20:00 SportingKV Kortrijk 3 - 1
03/05/1987-15:00 RSC CharleroiSporting 3 - 1
10/05/1987-15:00 SportingR.W.D.M. 1 - 2
17/05/1987-15:00 Club BruggeSporting 1 - 4
23/05/1987-20:00 SportingBeerschot VAC 1 - 0
30/05/1987-20:00 Standard LiègeSporting 1 - 2

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
24/08/1986-16:00 KRC HarelbekeSporting 1 - 3
02/11/1986-15:00 SportingR.W.D.M. 4 - 0
18/02/1987-20:00 Cercle BruggeSporting 2 - 0
24/02/1987-20:00 SportingCercle Brugge 2 - 3

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1RSC Anderlechtois342527822557
2KV Mechelen342437571855
3Club Brugge KV341987703445
4KSC Lokeren341888594144
5SK Beveren3315414442444
6RFC de Liège34141010443838
7R. Charleroi SC3413129495235
8KSV Waregem3413138454334
9Beerschot VAV34111211353933
10R. Standard de Liège34101311403831
11KSV Cercle Brugge3491312374030
12RC Jet de Bruxelles3491312344730
13RWD Molenbeek3481412375328
14R. Antwerp FC3481610434926
15KV Kortrijk348188375224
16KAA Gent347189255023
17RFC Sérésien3451910306320
18Berchem Sport344237208215

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
DimitriMBuyu.jpgdat Dimitri M'Buyu in 1986-87 net geen topschutter werd? De jongste van de M'Buyu broertjes (Dimitri en Didier) scoorde 17 keer. Twee rozen minder dan... Arnor Gudjohnsen, toen aan het werk bij Anderlecht. De ploeg van Aimé Anthuenis dwong met een 4de plaats voor het eerst in 4 seizoenen opnieuw Europees voetbal af.


Wist u...
stadion1986.jpgdat het seizoen 1986-1987 begon met slecht nieuws? Op 4 augustus 1986 passeerde boven het stadion een heuse windhoos tijdens een hevig onweer. Meer dan de helft van de metalen dakbedekking van de oost-tribune werd weggeblazen.

P