Overzicht van seizoen 1987-1988


Ploegfoto 1988

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, Hoogenboom Bouke, Rufai Peter

Verdedigers: Bosmans Frank, De Greef Walter, De Wachter Dirk, Laroy Ronny, Pawlak Krzysztof, Ryckbosch Johan, Schoofs Johan, Somers Ronald, Van Veirdeghem Patrick

Middenvelders: Limpens Luc, M’Buyu Didier, Naudts Patrick, Palmers Erwin, Timoumi Mohammed, Verheughe Didier, Versavel Bruno, Versavel Patrick

Aanvallers: Mészáros Ferenc, Nijskens Angelo, Samson Siasia, Vergeylen Guido

Technische staf

Trainer:
Wim Jansen / Wlodek Lubanski
Voorzitter:
Gaston Keppens

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
19/08/1987-20:00 KSK BeverenSporting 0 - 1
23/08/1987-15:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 0
26/08/1987-20:00 Cercle BruggeSporting 0 - 1
02/09/1987-20:00 SportingStandard Liège 2 - 2
06/09/1987-20:00 RFC AntwerpSporting 3 - 2
12/09/1987-20:00 SportingKV Kortrijk 2 - 2
19/09/1987-20:00 Racing Jet BruxellesSporting 1 - 2
26/09/1987-20:00 SportingKV Mechelen 0 - 1
03/10/1987-20:00 RSC CharleroiSporting 1 - 1
10/10/1987-20:00 SportingSt.-Truidense VV 2 - 1
18/10/1987-15:00 SportingRFC Liegois 0 - 1
25/10/1987-15:00 Club BruggeSporting 2 - 1
08/11/1987-15:00 SportingBeerschot VAC 2 - 1
15/11/1987-15:00 R.W.D.M.Sporting 3 - 0
22/11/1987-15:00 SportingKSV Waregem 1 - 2
28/11/1987-20:00 KAA GentSporting 3 - 1
06/12/1987-15:00 SportingKFC Winterslag 6 - 0
13/12/1987-15:00 SportingKSK Beveren 0 - 0
19/12/1987-20:00 RSC AnderlechtSporting 3 - 2
24/01/1988-15:00 SportingCercle Brugge 0 - 1
31/01/1988-15:00 Standard LiègeSporting 1 - 1
21/02/1988-15:00 SportingRFC Antwerp 1 - 1
28/02/1988-15:00 KV KortrijkSporting 2 - 0
06/03/1988-15:00 SportingRacing Jet Bruxelles 0 - 2
12/03/1988-20:00 KV MechelenSporting 2 - 1
20/03/1988-15:00 SportingRSC Charleroi 1 - 0
02/04/1988-20:00 St.-Truidense VVSporting 1 - 0
10/04/1988-15:00 RFC LiegoisSporting 3 - 0
16/04/1988-20:00 SportingClub Brugge 0 - 1
23/04/1988-20:00 Beerschot VACSporting 2 - 2
01/05/1988-15:00 SportingR.W.D.M. 2 - 1
08/05/1988-15:00 KSV WaregemSporting 1 - 0
14/05/1988-20:00 SportingKAA Gent 8 - 1
21/05/1988-20:00 KFC WinterslagSporting 2 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
30/08/1987-16:00 SportingFC Heultje 2 - 0
01/11/1987-15:00 SportingBeerschot VAC 0 - 0

Uitslagen UEFA (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
16/09/1987-20:00 Honved BoedapestSporting 1 - 0
29/09/1987-20:00 SportingHonved Boedapest 0 - 0

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Club Brugge KV342365743451
2KV Mechelen342167502449
3R. Antwerp FC342059754049
4RSC Anderlechtois341879642745
5R. FC de Liège3414416522844
6KSV Waregem3416117504339
7KSV Cercle Brugge3412139484533
8R. Charleroi SC34111310394832
9KV Kortrijk3411149405431
10R. Standard de Liège3411158465130
11R. St.-Truidense VV3410159303929
12RWD Molenbeek3481412334828
13Beerschot VAV3410177394927
14SK Beveren3481511363827
15FC Winterslag3410186327426
16KSC Lokeren349178424726
17KAA Gent348179346025
18RC Jet de Bruxelles347207215621

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
MohamedTimoumi.jpgéén van de meest spraakmakende transfers ooit deze van de Marokkaanse nummer 10 Mohamed Timoumi was? In 1985 was hij uitgeroepen tot Afrikaans voetballer van het jaar. Met z'n ploeg FAR Rabat had hij de Afrikaanse Champions League gewonnen. Op het WK 1986 in Mexico was hij het uithangbord van de nationale elf. Marokko werd het eerste Afrikaanse land dat zich wist te plaatsen voor de 2de ronde op een WK. Z'n profcarrière begon meteen daarna in het Spaanse Murcia. In 1987 wist Sporting, tot ieders verbazing, deze wereldspeler te strikken. Timoumi kon zich echter moeilijk aanpassen aan het Europese profvoetbal. Op 2 seizoenen Dakam speelde hij 30 keer en trof hij vijfmaal raak. Daarna speelde hij nog vele jaren verder in Marokko waar hij nog steeds een levende legende is.

P