Overzicht van seizoen 1990-1991


Ploegfoto 1991

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, De Koeyer Eric, Rufai Peter

Verdedigers: Bosmans Frank, De Raeve Daniël, De Roover Albert, De Wispelaere Frank, Laroy Ronny, Schiepers Pierrot, Schoofs Johan, Vandermeulen Gert

Middenvelders: Bogaerts Kris, Hoes Rudy, Janssen Pierre, Lembi Kubu, Myyry Olavi Marko, M’Buyu Didier, Naudts Patrick, Ogaba Mast Egroche Peter, Rousseau Claude, Stalmans Patrick, Taibi Calogero

Aanvallers: Etim Esin John, Mészáros Ferenc, Paavola Bjørn Tommi, Samson Siasia

Technische staf

Trainer:
Aimé Anthuenis
Voorzitter:
Gaston Keppens

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
19/08/1990-15:00 Germinal EkerenSporting 3 - 0
22/08/1990-20:00 SportingSK Lierse 2 - 0
29/08/1990-20:00 Club BruggeSporting 1 - 0
01/09/1990-20:00 SportingRSC Charleroi 0 - 1
15/09/1990-20:00 Standard LiègeSporting 3 - 1
23/09/1990-15:00 SportingBeerschot VAC 3 - 1
30/09/1990-15:00 KSV WaregemSporting 1 - 1
05/10/1990-20:00 SportingR.W.D.M. 3 - 0
10/10/1990-20:00 KV MechelenSporting 0 - 0
21/10/1990-15:00 SportingKRC Genk 4 - 2
04/11/1990-15:00 SportingCercle Brugge 2 - 0
10/11/1990-20:00 RFC AntwerpSporting 0 - 0
14/11/1990-20:00 SportingSt.-Truidense VV 2 - 0
18/11/1990-15:00 RFC LiegoisSporting 2 - 2
25/11/1990-15:00 SportingKAA Gent 1 - 2
02/12/1990-15:00 KV KortrijkSporting 0 - 1
08/12/1990-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 1
16/12/1990-15:00 SportingGerminal Ekeren 2 - 5
12/01/1991-20:00 SK LierseSporting 0 - 2
20/01/1991-15:00 SportingClub Brugge 0 - 1
26/01/1991-20:00 RSC CharleroiSporting 1 - 1
03/02/1991-15:00 SportingStandard Liège 2 - 2
23/02/1991-20:00 R.W.D.M.Sporting 0 - 2
03/03/1991-15:00 SportingKV Mechelen 0 - 1
09/03/1991-20:00 Beerschot VACSporting 2 - 0
16/03/1991-20:00 KRC GenkSporting 2 - 2
24/03/1991-15:00 SportingKSV Waregem 1 - 1
31/03/1991-15:00 Cercle BruggeSporting 3 - 1
06/04/1991-20:00 SportingRFC Antwerp 0 - 3
20/04/1991-20:00 St.-Truidense VVSporting 0 - 2
05/05/1991-15:00 SportingRFC Liegois 2 - 0
11/05/1991-20:00 KAA GentSporting 5 - 1
19/05/1991-15:00 SportingKV Kortrijk 0 - 2
26/05/1991-15:00 RSC AnderlechtSporting 0 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
26/08/1990-16:00 SportingKV Oostende 3 - 1
28/10/1990-15:00 SportingStade Leuven 1 - 1
23/12/1990-15:00 Zwarte Leeuw RijkevorselSporting 0 - 3
03/04/1991-20:00 RFC LiegoisSporting 1 - 0
17/04/1991-20:00 SportingRFC Liegois 5 - 1
01/06/1991-20:00 SportingKV Mechelen 1 - 3
08/06/1991-20:00 KV MechelenSporting 1 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1RSC Anderlechtois342347742253
2KV Mechelen3420410592450
3KAA Gent342077673747
4Club Brugge KV3418511612747
5Germinal Ekeren341798554142
6R. Standard de Liège3416810514242
7R. Antwerp FC3411914544536
8R. Charleroi SC3491015363633
9KSC Lokeren3412148414532
10RFC de Liège34111310424532
11K. Lierse SK3491411264129
12RWD Molenbeek3410168404528
13KSV Waregem3481412334528
14Racing Club Genk349178316626
15KV Kortrijk3410195415725
16KSV Cercle Brugge349187407325
17R. St.-Truidense VV3461810305122
18Beerschot VAV345245337215

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
MyyryMarko.jpgdat de kleine, Finse middenvelder Marko Myyry in 1991 de Finse versie van de Gouden Schoen won? Myyry werd door zowel pers als voetbalbond verkozen tot beste Finse speler van dat jaar. Myyry was daarmee de enige die tussen 1990 en 1998 Jari Litmanen van de overwinning kon houden. Jari Litmanen, ooit als tester doorgestuurd bij Sporting...

P