Overzicht van seizoen 1992-1993


Ploegfoto 1993

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, De Koeyer Eric, Tonnelier Bart

Verdedigers: Ba Sadio, Bosmans Frank, De Brul Tjörven, De Raeve Daniël, Hallaert Peter, Kovács Grgica, Lembi Herve Nzelo, Schoofs Johan, Staelens Stefaan, Vandermeulen Gert

Middenvelders: Bah Mahmadu Alphajor, Bogaerts Kris, Hoes Rudy, Jacobs Patrick, Kanu Musa, Lembi Kubu, Myyry Olavi Marko, M’Buyu Didier, Naudts Patrick, Ogaba Mast Egroche Peter, Taibi Calogero, Vercauteren Stefaan

Aanvallers: Hediladzio Jorge, Mészáros Ferenc, Nijskens Angelo, Paavola Bjørn Tommi, Samson Siasia, Veyt Danny

Technische staf

Trainer:
Aimé Anthuenis en Josef Vacenovsky (tot 31/01/1993)
Etienne D'Hondt
Voorzitter:
Gaston Keppens

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
08/08/1992-20:00 SportingKSV Waregem 2 - 1
15/08/1992-20:00 KRC GenkSporting 1 - 2
19/08/1992-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 2
22/08/1992-20:00 KAA GentSporting 2 - 0
05/09/1992-20:00 SportingSK Lierse 0 - 0
13/09/1992-15:00 Germinal EkerenSporting 3 - 1
20/09/1992-15:00 SportingStandard Liège 1 - 4
27/09/1992-15:00 KFC BoomSporting 2 - 1
04/10/1992-15:00 SportingClub Brugge 0 - 1
17/10/1992-20:00 RSC CharleroiSporting 2 - 1
25/10/1992-15:00 SportingKFC Lommelse SK 2 - 1
08/11/1992-15:00 R.W.D.M.Sporting 1 - 1
21/11/1992-20:00 RFC AntwerpSporting 3 - 1
29/11/1992-15:00 SportingKV Mechelen 1 - 2
05/12/1992-20:00 RFC LiegoisSporting 3 - 2
13/12/1992-15:00 SportingKSK Beveren 2 - 2
20/12/1992-15:00 Cercle BruggeSporting 1 - 1
10/01/1993-15:00 KSV WaregemSporting 3 - 1
17/01/1993-15:00 SportingKRC Genk 0 - 2
23/01/1993-20:00 RSC AnderlechtSporting 2 - 0
31/01/1993-15:00 SportingKAA Gent 1 - 2
06/02/1993-20:00 SK LierseSporting 3 - 0
21/02/1993-15:00 SportingGerminal Ekeren 1 - 1
27/02/1993-20:00 Standard LiègeSporting 0 - 0
07/03/1993-15:00 SportingKFC Boom 0 - 0
14/03/1993-20:00 Club BruggeSporting 3 - 1
19/03/1993-20:00 SportingRSC Charleroi 2 - 2
03/04/1993-20:00 KFC Lommelse SKSporting 3 - 2
11/04/1993-15:00 SportingR.W.D.M. 1 - 0
18/04/1993-15:00 SportingRFC Antwerp 0 - 0
24/04/1993-20:00 KV MechelenSporting 1 - 0
02/05/1993-15:00 SportingRFC Liegois 2 - 2
09/05/1993-15:00 KSK BeverenSporting 2 - 2
16/05/1993-15:00 SportingCercle Brugge 1 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
11/11/1992-15:00 SportingRSC Anderlecht 1 - 2

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Anderlecht342626802558
2Standard341879694345
3Mechelen3418106533342
4Waregem341798794542
5Antwerp3417107614241
6Charleroi3416108584640
7Club Brugge3416108493240
8Beveren3415127474237
9AA Gent34121210515134
10Lierse3412157415131
11RWDM34101311394531
12Luik3410168487128
13Cercle Brugge3491510657328
14Germinal Ekeren3410177576727
15Genk3481511375027
16Lommel349214427922
17Lokeren3441812325820
18Boom346217409519

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
FerencMeszaros.jpgdat Lokeren in 1992-1993 17de werd en dus degradeerde naar tweede klasse? Lokeren scoorde slechts 32 keer. 10 van die doelpunten werden gescoord door Ferenc Meszaros. De Hongaarse middenvelder speelde 6 seizoenen op Daknam. Van Europees tegen Honved Boedapest in 1987 tot de degradatie uit de hoogste afdeling in 1993...


Wist u...
RobertVanDeWalle.jpgdat Sporting de degradatie van 1992-1993 nog probeerde af te wenden met het binnenhalen van een mental coach?Robert Van De Walle (rechts op de foto naast Stany rogiers) werd hiervoor aangesteld. Van de Walle haalde op de Olympische Spelen van 1980 goud in het judo. In 1988 veroverde hij brons in Seoul, voor Sporting kwam alle hulp echter te laat..

P