Overzicht van seizoen 1995-1996


Ploegfoto 1996

Kern

Doelmannen: De Schrijver Hans, Desmet Henny

Verdedigers: Bartholomeeussen Joël, Cossey Rudi, Mols Tony, Schoofs Johan, Staelens Stefaan, Wilhelm Vidal Junior

Middenvelders: Bah Mahmadu Alphajor, Boonen Jacky, Heylen Joris, Kanu Musa, Peeper Marcel, Saey Stefan, Vandewinckel Gerry, Verheyen Nico

Aanvallers: Cornateanu Florin, Ekakia Elos Elonga, Kanu Brima, Schockaert Koen, Torken Remco

Technische staf

Trainer:
Fi Van Hoof
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
16/08/1995-20:00 SportingKFC Diest 2 - 0
30/08/1995-20:00 Verbroedering GeelSporting 1 - 2
02/09/1995-20:00 SportingSt.-Niklase SK 4 - 2
10/09/1995-15:00 KFC TurnhoutSporting 2 - 0
16/09/1995-20:00 SportingPatro Eisden 1 - 0
20/09/1995-20:00 RAAL La LouvièreSporting 0 - 3
23/09/1995-20:00 SportingFC Cappellen 4 - 1
01/10/1995-15:00 MSK DeinzeSporting 0 - 3
07/10/1995-20:00 SportingExcelsior Mouscron 5 - 1
15/10/1995-15:00 KVC WesterloSporting 1 - 1
21/10/1995-20:00 SportingKV Oostende 3 - 1
28/10/1995-20:00 SK TongerenSporting 1 - 1
04/11/1995-20:00 SportingKFC Tielen 3 - 0
11/11/1995-20:00 KRC GenkSporting 3 - 0
18/11/1995-20:00 Beerschot VACSporting 0 - 2
25/11/1995-20:00 SportingKV Kortrijk 3 - 0
02/12/1995-20:00 SportingOverpelt Fabriek 2 - 1
16/12/1995-20:00 SportingVerbroedering Geel 3 - 0
06/01/1996-20:00 KFC DiestSporting 1 - 2
13/01/1996-20:00 St.-Niklase SKSporting 2 - 3
27/01/1996-20:00 SportingKFC Turnhout 0 - 0
10/02/1996-20:00 SportingRAAL La Louvière 1 - 0
18/02/1996-15:00 FC CappellenSporting 0 - 2
03/03/1996-15:00 Excelsior MouscronSporting 3 - 1
09/03/1996-20:00 SportingKVC Westerlo 3 - 0
16/03/1996-20:00 SportingMSK Deinze 4 - 1
24/03/1996-15:00 KV OostendeSporting 1 - 0
30/03/1996-20:00 SportingSK Tongeren 0 - 0
07/04/1996-15:00 KFC TielenSporting 0 - 1
13/04/1996-20:00 SportingKRC Genk 3 - 1
21/04/1996-15:00 Patro EisdenSporting 1 - 2
28/04/1996-15:00 KV KortrijkSporting 1 - 2
05/05/1996-15:00 SportingBeerschot VAC 1 - 2
12/05/1996-15:00 Overpelt FabriekSporting 0 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
20/08/1995-16:00 Olympic CharleroiSporting 1 - 6
26/08/1995-20:00 SportingSt.-Niklase SK 3 - 0
09/12/1995-20:00 SportingKAA Gent 2 - 1
21/01/1996-15:00 Cercle BruggeSporting 4 - 1

Klassement 2e klasse

R Club M G V Ge + - P
1SC Lokeren342554682779
2Racing Genk342257603273
3Exc. Mouscron348188694562
4KV Kortrijk3417107574458
5KV Oostende3416810724658
6Beerschot VAC3410159525155
7Verbroedering Geel3414146444948
8 FC Turnhout3411914394147
9AA La Louviere3491213454945
10KMSK Deinze3491015364742
11KFC Tielen3411158555341
12VC Westerlo3411158475341
13Patro Eisden34101311453641
14Kapellen3411185565638
15VV Overpelt Fabr.349169375236
16St. Niklaas3471710437231
17SK Tongeren347198335929
18KTH Diest343247388416

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
torken01.jpgdat de Nederlander Remco Torken in 1995 overkwam van VVV-Venlo? De voorbereiding liep niet van een leien dakje. Maar eens in de competitie vlotte het alsof het niets was. In de 3e match van het seizoen scoorde Remco drie maal tegen Sint-Niklaas.


Wist u...
ekakia.jpgdat Sporting in 1995 (2e klasse) reeds na 9 speeldagen onder trainer Fi Van Hoof de 1e periodetitel pakte en zo de basis legde voor de kampioenstitel? Thuis werd met 5-1 gewonnen van Excelsior Moeskroen (met trainer Georges Leekens en doelman Eric De Koeyer). De toen 21-jarige Congolees Elos Elonga Ekakia scoorde drie maal.
Bekijk de Video

Wist u...
site9596_250.jpgdat Sporting Lokeren de tweede profploeg was die over een officiële website beschikte. FC Antwerp was hen voorgegaan, maar in april 1996 had ook Sporting zijn stek op het world wide web.


Wist u...
dat in het seizoen 95-96 werd geëxperimenteerd in de 2de afdeling van het Belgisch voetbal? De inworp werd vervangen door een intrap aan de zijlijn. Elke bal buiten aan de zijlijn leverde dus zo goed als een corner op. En daar vielen dan uiteraard ook soms doelpunten uit. Zoals de 1-0 van Remco Torken voor Lokeren in de cruciale match tegen Racing Genk.
Bekijk de Video

Wist u...
kampioenparade.jpgdat na het behalen van de titel in 1995-1996 een heuse parade werd gehouden? De spelers werden in een colonne Mercedes wagens rond het Lokerse marktplein gereden. Honderden mensen juichten o.a. Torken en Peeper toe.


Wist u...
torken02.jpgdat de titelstrijd tussen RC Genk en Sporting Lokeren in 1996 in zijn definitieve plooi viel na de thuismatch tegen de Limburgers? Het was een gelijkopgaande wedstrijd. Eerst had Remco Torken Sporting op voorsprong gebracht. Komiljenovic maakte 1-1. Maar na de rust zette KSC orde op zaken en scoorde nog via Ekakia en Torken: 3-1. Die laatste had er plezier in de Genkse spionkop te ‘jennen’.

P