Overzicht van seizoen 1997-1998


Ploegfoto 1998

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, De Schrijver Hans, Peeters Bart, Sierens Jurgen

Verdedigers: Bartholomeeussen Joël, Gijsbrechts Davy, Lamaire Bert, Mols Tony, Staelens Stefaan, Van Dender Stefan, Wilhelm Vidal Junior

Middenvelders: Boonen Jacky, Budka Vaclav, Janssens Christiaan, Kanu Musa, Penicka Martin, Saey Stefan, Snoeckx Karel, Van Geneugden Ronny, Viðarsson Arnar Þór, Vonasek Roman

Aanvallers: Boeka-Lisasi Gauthier Jean-Paul, Ekakia Elos Elonga, Kanu Brima, Koller Jan, Schockaert Koen, Stojanovic Branko, Van Overtvelt Hervé

Technische staf

Trainer:
Fi Van Hoof (tot 15/08/1997)
Willy Reynders
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
09/08/1997-20:00 SK LierseSporting 3 - 0
16/08/1997-20:00 SportingKRC Genk 1 - 5
23/08/1997-20:00 Standard LiègeSporting 1 - 3
30/08/1997-20:00 SportingExcelsior Mouscron 2 - 1
13/09/1997-20:00 RSC CharleroiSporting 2 - 0
20/09/1997-20:00 SportingKAA Gent 3 - 2
28/09/1997-15:00 SportingGerminal Ekeren 1 - 3
04/10/1997-20:00 RSC AnderlechtSporting 5 - 0
18/10/1997-20:00 SportingEendracht Aalst 4 - 1
01/11/1997-20:00 KFC Lommelse SKSporting 1 - 5
08/11/1997-20:00 SportingSt.-Truidense VV 0 - 2
19/11/1997-20:00 Club BruggeSporting 5 - 0
22/11/1997-20:00 SportingKVC Westerlo 3 - 0
30/11/1997-15:00 KRC HarelbekeSporting 3 - 2
06/12/1997-20:00 SportingKSK Beveren 1 - 2
13/12/1997-20:00 RFC AntwerpSporting 1 - 2
20/12/1997-20:00 SportingR.W.D.M. 5 - 0
17/01/1998-20:00 SportingSK Lierse 4 - 2
24/01/1998-20:00 KRC GenkSporting 1 - 0
31/01/1998-20:00 SportingStandard Liège 1 - 3
08/02/1998-15:00 Excelsior MouscronSporting 1 - 3
14/02/1998-20:00 SportingRSC Charleroi 3 - 2
21/02/1998-20:00 KAA GentSporting 1 - 1
28/02/1998-20:00 Germinal EkerenSporting 4 - 2
07/03/1998-20:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 1
15/03/1998-15:00 Eendracht AalstSporting 1 - 5
22/03/1998-15:00 SportingKFC Lommelse SK 2 - 1
05/04/1998-15:00 St.-Truidense VVSporting 2 - 2
11/04/1998-20:00 SportingClub Brugge 1 - 1
18/04/1998-20:00 KVC WesterloSporting 3 - 3
25/04/1998-20:00 SportingKRC Harelbeke 1 - 0
29/04/1998-20:00 KSK BeverenSporting 3 - 0
03/05/1998-15:00 SportingRFC Antwerp 5 - 0
10/05/1998-15:00 R.W.D.M.Sporting 5 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
15/10/1997-20:00 KRC HarelbekeSporting 4 - 1

Uitslagen Nissan Cup (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
23/09/1997-20:00 SportingR.W.D.M. 2 - 1
17/12/1997-20:00 Eendracht AalstSporting 2 - 2
03/02/1998-20:00 KFC Lommelse SKSporting 3 - 3

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1FC Brugge342626782984
2RC Genk342086654066
3Germinal Ekeren3417107604858
4RSC Anderlecht341699533757
5RC Harelbeke3415910503155
6KSC Lokeren3416144686852
7Lierse SK3414128544550
8AA Gent3411914504447
9Standard CL34111310535043
10Excelsior Mouscron3411158394541
11Lommel SK34101311465041
12VC Westerlo3491114525641
13RSC Charleroi3491312465739
14Sint Truidense VV3481313324537
15Eendracht Aalst349169516636
16SK Beveren Waas3471611304832
17RWD Molenbeek348167397431
18R Antwerp FC346217387125

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
reynders.jpgdat de eerste match onder Willy Reynders meteen een succes was? Fi Van Hoof werd op 15 augustus 1997 ontslagen, op 19 augustus nam de Limburger over en meteen werd op Standard Luik met 1-3 gewonnen (23/8/97). De trein was vertrokken en Lokeren zou dat jaar zesde eindigen.
Bekijk de Video

Wist u...
staelens02.jpgdat Stefaan Staelens op 20 september 1997 de winninggoal scoorde tegen AA Gent? De buffalo's hadden 5 minuten voor tijd nog een penalty gekregen, maar in blessuretijd scoorde de blonde verdediger toch nog de winninggoal: 3-2.


Wist u...
RomanVonasek.jpgdat Roman Vonasek in 1997-98 in elke wedstrijd van Lokeren meespeelde? 7 seizoenen lang speelde de immer sympathieke Tsjech op Daknam en hij scoorde in totaal 32 keer. "Vona" was ook geregeld kapitein van de ploeg en uiteraard vaandeldrager van de zogenaamde Tsjechische connectie die naast Vonasek uit Jan Koller, Martin Penicka, Vaclav Budka en Daniel Zitka bestond.
Bekijk de Video
P