Overzicht van seizoen 1998-1999


Ploegfoto 1999

Kern

Doelmannen: D'Hondt Danny, Peeters Bart, Sierens Jurgen

Verdedigers: Abouo Dominique Sam, De Geest Steven, Gijsbrechts Davy, Staelens Stefaan, Van Damme Jan, Van De Sompel Andy, Van Dender Stefan, Van Haezebrouck Hein, Zéré Patrice

Middenvelders: Budka Vaclav, Dobrasinovic Sinisa, Janssens Christiaan, Kanu Musa, Penicka Martin, Snoeckx Karel, Van Geneugden Ronny, Viðarsson Arnar Þór, Vonasek Roman

Aanvallers: Boeka-Lisasi Gauthier Jean-Paul, Bwayi Kidoda Rigo, Dias Pascal, Kanu Brima, Koller Jan, Kozak Jan, Stojanovic Branko

Technische staf

Trainer:
Willy Reynders
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
22/08/1998-20:00 SportingKRC Genk 2 - 0
30/08/1998-15:00 KV KortrijkSporting 0 - 6
02/09/1998-20:00 SportingRSC Charleroi 3 - 1
05/09/1998-20:00 KSK BeverenSporting 1 - 2
09/09/1998-20:00 SportingExcelsior Mouscron 0 - 0
12/09/1998-20:00 KVC WesterloSporting 4 - 3
18/09/1998-20:00 SportingClub Brugge 2 - 0
26/09/1998-20:00 Germinal EkerenSporting 1 - 1
03/10/1998-20:00 SportingSt.-Truidense VV 2 - 1
10/10/1998-20:00 KFC Lommelse SKSporting 1 - 2
23/10/1998-20:00 SportingRSC Anderlecht 2 - 3
31/10/1998-20:00 KRC HarelbekeSporting 3 - 2
08/11/1998-15:00 Eendracht AalstSporting 3 - 3
14/11/1998-20:00 SportingSK Lierse 2 - 0
21/11/1998-20:00 KV OostendeSporting 0 - 0
27/11/1998-20:00 SportingStandard Liège 4 - 1
05/12/1998-20:00 KAA GentSporting 2 - 1
13/12/1998-20:00 KRC GenkSporting 3 - 1
19/12/1998-20:00 SportingKV Kortrijk 2 - 1
16/01/1999-20:00 RSC CharleroiSporting 2 - 1
23/01/1999-20:00 SportingKSK Beveren 4 - 3
30/01/1999-20:00 Excelsior MouscronSporting 5 - 1
26/02/1999-20:00 Club BruggeSporting 4 - 0
06/03/1999-20:00 SportingGerminal Ekeren 1 - 1
10/03/1999-20:00 SportingKVC Westerlo 3 - 0
13/03/1999-20:00 St.-Truidense VVSporting 7 - 0
20/03/1999-20:00 SportingKFC Lommelse SK 2 - 1
02/04/1999-20:00 RSC AnderlechtSporting 1 - 1
17/04/1999-20:00 SportingKRC Harelbeke 1 - 0
24/04/1999-20:00 SportingEendracht Aalst 6 - 2
01/05/1999-20:00 SK LierseSporting 2 - 3
05/05/1999-20:00 SportingKV Oostende 1 - 2
09/05/1999-15:00 Standard LiègeSporting 2 - 4
16/05/1999-15:00 SportingKAA Gent 1 - 4

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
17/10/1998-20:00 Germinal EkerenSporting 1 - 2
09/01/1999-20:00 SportingFC Denderleeuw 2 - 0
20/02/1999-20:00 SportingKVC Westerlo 3 - 0
11/04/1999-20:00 SportingStandard Liège 0 - 2
22/05/1999-20:00 Standard LiègeSporting 3 - 0

Uitslagen Nissan Cup (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
17/08/1998-20:00 RSC CharleroiSporting 2 - 2
02/12/1998-20:00 SportingKFC Lommelse SK 1 - 2

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1 RC Genk342257743873
2FC Brugge342275653871
3RSC Anderlecht342167763970
4Excelsior Mouscron341969764766
5 KSC Lokeren3417116696157
6Standard CL3417143554754
7Lierse SK3416126724754
8AA Gent34141010555952
9Sint Truidense VV3414119524651
10Germinal Ekeren3414137484649
11RC Harelbeke34101311444641
12VC Westerlo3411167566240
13Eendracht Aalst349178486635
14RSC Charleroi3471611405432
15SK Beveren Waas348206336030
16Lommel SK347207335628
17KV Kortrijk346217498125
18KV Oostende3442010277922

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
PascalDias.jpgdat Pascal Dias de bijnaam Le TGV kreeg voor z'n supersnelle spurts richting doel? Na een jaar Sporting begon de Fransman echter van club te wisselen als een boemeltrein en hij werd nooit meer de killerspits uit zijn Lokeren periode.
Bekijk de Video

Wist u...
PatriceZere.jpgdat Patrice Zéré in 1998-99 samen met Hein Van Haezebrouck overkwam van Racing Harelbeke? Le grand président de l'Afrique werd met z'n no-nonsense voetbal al snel immens populair bij de supporters. Zéré zou met Suad Katana in 2001-2002 de beste centrale verdediging van de Belgische competitie vormen.
Bekijk de Video

Wist u...
team98_s.jpgdat Lokeren in 1998-1999 al een prijs beet had nog voor het seizoen begonnen was? Sporting won in de voorbereiding de Beker van Vlaanderen na een spectaculaire 8-1 overwinning tegen KV Oostende. De Beker van Vlaanderen was eind jaren '90 een vast voorbereidingstoernooi waar menig eersteklasser aan deelnam. Een belangrijke waardemeter voor de rest van het seizoenbegin dus (Sporting werd toen 5de). Het toernooi stierf door Euro 2000 en de steeds vroeger gespeelde Europese wedstrijden een stille dood.


Wist u...
taalst9899_1.jpgdat Lokeren in het seizoen 1998-1999 Eendracht Aalst terug naar huis stuurde met een 6-2 pandoering? Sindsdien trof Lokeren nooit meer zes keer (of meer) raak op één avondje Daknam. Het mooiste doelpunt van die avond kwam op naam van de Congolese spits Jean-Paul Gauthier Boeka-Lisasi met een formidabele rush vanaf de middenlijn.
Bekijk de Video

Wist u...
DannyDhondt.jpgdat doelman Danny D'Hondt in seizoen 1998-1999 twee strafschoppen in één wedstrijd wist te stoppen? In Charleroi - Lokeren beloonde scheidsrechter Ancion bij een 1-1 tussenstand, 2 sierduiken met evenveel strafschoppen. Danny D'hondt pakte ze beide! Lokeren verloor de wedstrijd daarna toch nog met 2-1.
Bekijk de Video

Wist u...
JanKoller1.jpgdat Jan Koller op 9 februari 1999 z'n eerste interland speelde? Voor de Sporting-spits betekende het eindelijk de internationale erkenning. De interland in kwestie was dan nog België - Tsjechië. Resultaat: 0-1 en wie scoorde? Jawel, Koller! Ook Roman Vonasek speelde mee in die wedstrijd. En met Chris Janssens was ook de Belgische bank een beetje Lokers gekleurd. Begin 2007 deed Koller het nog eens over. Een nieuwe België - Tsjechië werd 0-2, met opnieuw een goal van Jantje. Intussen z'n 48ste uit 75 interlands.


Wist u...
JanKoller2.jpgdat Jan "Jantje" Koller de enige speler is die bij Lokeren topschutter werd in de Belgische competitie? In seizoen 1998-1999 trof de 2m02 grote Tsjech maar liefst 24 keer raak. Niet slecht voor wat zogenaamde kenners 3 jaar eerder een pottenstamper en een lange slungel noemden! Lokeren eindigde zo 5de in de competitie en plaatste zich daarmee voor het eerst voor de Intertoto-beker. Koller werd voor 3 miljoen euro getransfereerd naar Anderlecht. Voor Lokeren nog steeds een clubrecord.
Bekijk de Video
P