Overzicht van seizoen 2002-2003


Ploegfoto 2003

Kern

Doelmannen: Dabanovic Mladen, Van der Jeugt Sven

Verdedigers: Conté Ibrahima Sory, Coulibaly Mamadou, De Geest Steven, De Smet Bart, Doba Lezou Hugues, Katana Suvad, Seyfo Soley, Van Dender Stefan, Van Hoey Michael, Zéré Patrice

Middenvelders: De Beule Davy, De Neef Nico, Gretarsson Arnar, Kristinsson Runar, Maiga Bureima, Mbida Messi Georges, Muzinga Camille, Sylla Abdoul Karim, Van Hoeylandt Christiaan, Viðarsson Arnar Þór, Vonasek Roman

Aanvallers: Baldvinsson Johann Marel, Balo Bapo Blaise, Bangoura Sambegou, El Bodmossi Karim, Fofana Aboubacar, Helderwert Ortwin, Kimoto Papy Okitankoyi, Mputu Bandu Mbungu Serge, Zoundi Bonssawende Patrick

Technische staf

Trainer:
Paul Put
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
09/08/2002-20:00 KRC GenkSporting 2 - 3
17/08/2002-20:00 SportingGerminal Beerschot Antwerpen 3 - 1
24/08/2002-20:00 KFC Lommelse SKSporting 2 - 0
31/08/2002-20:00 SportingRAAL La Louvière 1 - 1
14/09/2002-20:00 KSK BeverenSporting 0 - 1
22/09/2002-15:00 SportingKVC Westerlo 4 - 0
29/09/2002-15:00 KV MechelenSporting 2 - 3
05/10/2002-20:00 SportingStandard Liège 3 - 3
19/10/2002-20:00 KAA GentSporting 2 - 3
28/10/2002-20:00 SportingRFC Antwerp 2 - 1
02/11/2002-20:00 Excelsior MouscronSporting 1 - 1
09/11/2002-20:00 SportingRSC Charleroi 4 - 1
22/11/2002-20:30 RSC AnderlechtSporting 2 - 0
30/11/2002-20:00 SportingRAEC Mons 4 - 0
04/12/2002-20:30 Club BruggeSporting 5 - 0
14/12/2002-20:00 SportingSK Lierse 1 - 1
21/12/2002-20:00 St.-Truidense VVSporting 2 - 0
19/01/2003-20:00 SportingKRC Genk 4 - 1
26/01/2003-20:00 Germinal Beerschot AntwerpenSporting 0 - 1
08/02/2003-20:00 RAAL La LouvièreSporting 2 - 4
15/02/2003-20:00 SportingKSK Beveren 1 - 2
22/02/2003-20:00 KVC WesterloSporting 1 - 3
02/03/2003-15:00 SportingKV Mechelen 5 - 0
07/03/2003-20:00 Standard LiègeSporting 1 - 2
15/03/2003-20:00 SportingKAA Gent 5 - 1
22/03/2003-20:00 RFC AntwerpSporting 1 - 2
05/04/2003-20:00 SportingExcelsior Mouscron 3 - 2
12/04/2003-20:00 SportingKFC Lommelse SK 5 - 0
21/04/2003-20:00 RSC CharleroiSporting 4 - 3
27/04/2003-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 5
04/05/2003-20:00 RAEC MonsSporting 0 - 0
11/05/2003-20:00 SportingClub Brugge 2 - 5
17/05/2003-20:00 SK LierseSporting 2 - 1
25/05/2003-20:00 SportingSt.-Truidense VV 0 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
16/11/2002-20:00 RAEC MonsSporting 2 - 1

Uitslagen Intertoto (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
22/06/2002-20:00 SportingWit Georgia Tbilisi 3 - 1
29/06/2002-19:00 Wit Georgia TbilisiSporting 3 - 2
07/07/2002-18:00 Vfb StuttgartSporting 2 - 0
13/07/2002-20:00 SportingVfb Stuttgart 0 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Club Brugge322534963379
2Anderlecht322372723171
3Lokeren321886695160
4STVV321688634456
5Lierse321688514156
6RC Genk321697735255
7Standard3214108533950
8AA Gent3215152495547
9Bergen3213154454543
10Westerlo3212164394640
11Beveren3212182506938
12Antwerp329167445534
13Moeskroen329185427232
14Germ Beerschot328177495731
15La Louvière327169344430
16Charleroi326179396627
17KV Mechelen324226188618
18Lommel0000000

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
MladenDabanovic.jpgdat de enige Sporting speler op zowel het EK 2000 als het WK 2002 Mladen Dabanovic was? De Sloveense nationale doelman stond na een sterk debuutseizoen 1999-2000 driemaal onder de lat in de groepsfase van Euro 2000. Daarna werd hij enige tijd de doublure van Daniel Zitka, maar eind 2002 was hij opnieuw de nummer één in Daknam. Het leverde hem een ticket en wedstrijd op het WK op! "Daba" speelde 5 seizoenen in Lokeren en stond 72 keer in het doel.


Wist u...
ArnarVidarsson.jpgdat de gekste viering van een doelpunt waarschijnlijk plaats vond na de 4-0 tegen Bergen in seizoen 2002-2003? "Captain of the Team" Arnar Vidarsson scoorde. De IJslandse middenvelder speelde van eind 1997 tot begin 2006 bij Lokeren. In 2002-03 werd hij ook verkozen tot Player of the Year. Zijn tomeloze inzet en immer opgewekte karaker maakten hem een waar boegbeeld van de club.
Bekijk de Video

Wist u...
MarelBaldvinsson.jpgdat Sporting in 2002-2003 3de werd in de competitie en zich zo plaatste voor de UEFA-beker? Die plaatsing had heel wat voeten in de aarde. Sporting raasde als een sneltrein door de competitie, maar in de 2de seizoenshelft ging de motor sputteren. De voorsprong slonk week na week en hierdoor werd het nagelbijten tot het einde. Op de voorlaatste speeldag viel uiteindelijk de beslissing. Sporting verloor met 2-1 op Lierse, maar z'n concurrenten verloren ook en dus kon een waar volksfeest losbarsten.
Bekijk de Video

Wist u...
ArnarGretarsson.jpgdat de topschutter bij Lokeren in 2002-2003 een verdedigende middenvelder was? Ijslander Arnar Gretarsson was niet enkel de motor van de ploeg, hij scoorde ook nog eens 17 doelpunten!
Bekijk de Video

Wist u...
PapyKimoto.jpgdat supersub Papy Okitankoy Kimoto de eerste wedstrijd van het seizoen 2002-2003 besliste? Vanuit randje buitenspel vertrekken, snelheid maken en scoren (dikwijls met een lobje over de keeper), dat was wat de Congolese spits dikwijls probeerde. Zo ook in die bewuste openingswedstrijd op het veld van Racing Genk. sporting won dankzij dit doelpunt met 2-3. Kimoto zou dat seizoen tegen de verwachtingen in 27 keer spelen en 8 goals maken.
Bekijk de Video
P