Overzicht van seizoen 2008-2009


Ploegfoto 2009

Kern

Doelmannen: Barry Boubacar Copa, Lazic Jugoslav

Verdedigers: Bouabe Ali, De Wilde Benjamin, Doll Olivier, Dupré Frédéric, El Mouataz Hassan, Muharemovic Veldin, Strul Avi, Tshimanga Katuku, Ziv Yoav David

Middenvelders: Camara Aboubacar Mbayé, Carevic Mario, Clappaert Kwinten, De Pauw Nill, Demiri Ertan, Ivens Arne, M'Bayo Kibemba Marcel, Overmeire Killian, Pavlovic Nebojsa, Tiko Tshilola Tshinyama

Aanvallers: Armoumen Mohamed, De Wilde Stijn, Golan Omer, Janczyk Dawid, Maazou Ouwo Moussa, Onwuekelu Onyeka Chukwunonso, Tambwe Patiyo, Touré Ahmed

Technische staf

Trainer:
Georges Leekens (tot 06/04/2009)
Aleksandar Jankovic
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
16/08/2008-20:00 SV Zulte-WaregemSporting 0 - 0
23/08/2008-20:00 SportingAFC Tubize 4 - 1
30/08/2008-20:00 KRC GenkSporting 1 - 0
13/09/2008-20:00 SportingKVC Westerlo 1 - 1
20/09/2008-20:00 KSV RoeselareSporting 0 - 1
27/09/2008-20:00 SportingCercle Brugge 1 - 1
04/10/2008-20:00 KAA GentSporting 1 - 1
18/10/2008-20:00 SportingKV Kortrijk 2 - 0
25/10/2008-20:00 RSC CharleroiSporting 1 - 1
01/11/2008-20:00 SportingRAEC Mons 0 - 0
08/11/2008-20:00 RSC AnderlechtSporting 2 - 3
16/11/2008-18:00 SportingStandard Liège 1 - 1
22/11/2008-20:00 Germinal Beerschot AntwerpenSporting 0 - 2
29/11/2008-20:00 Excelsior MouscronSporting 2 - 0
07/12/2008-20:30 SportingClub Brugge 2 - 0
13/12/2008-20:00 FC Dender EHSporting 1 - 1
20/12/2008-20:00 SportingKV Mechelen 2 - 2
17/01/2009-20:00 SportingSV Zulte-Waregem 2 - 1
24/01/2009-20:00 AFC TubizeSporting 2 - 1
01/02/2009-20:30 SportingKRC Genk 1 - 2
08/02/2009-18:00 KVC WesterloSporting 1 - 0
14/02/2009-20:00 SportingKSV Roeselare 2 - 1
21/02/2009-20:00 Cercle BruggeSporting 0 - 0
01/03/2009-18:00 SportingKAA Gent 0 - 1
07/03/2009-20:00 KV KortrijkSporting 2 - 3
14/03/2009-20:00 SportingRSC Charleroi 0 - 0
21/03/2009-20:00 RAEC MonsSporting 0 - 2
05/04/2009-20:30 SportingRSC Anderlecht 0 - 0
11/04/2009-20:00 Standard LiègeSporting 1 - 0
18/04/2009-20:00 SportingGerminal Beerschot Antwerpen 1 - 0
25/04/2009-20:00 SportingExcelsior Mouscron 3 - 0
01/05/2009-20:30 Club BruggeSporting 2 - 3
09/05/2009-20:00 SportingFC Dender EH 0 - 2
16/05/2009-20:00 KV MechelenSporting 3 - 0

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
11/11/2008-16:00 SportingDiegem Sport 2 - 1
14/01/2009-20:30 KRC GenkSporting 1 - 0

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Standard342455662677
2Anderlecht342455753077
3Club Brugge3418115595059
4AA Gent341798674259
5Zulte Waregem3416117553655
6Westerlo3415127423852
7Lokeren3413912403251
8Racing Genk3415145485150
9Cercle Brugge3414155485347
10KV Mechelen34121210465246
11Moeskroen3412148424944
12Charleroi3412157434843
13G Beerschot3411149444242
14KV Kortrijk3491411375538
15Dender349178445835
16Roeselare348206335930
17Tubeke347216357727
18Bergen3432110315719

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
OwouMoussaMaazou.jpgdat Ouwo Moussa Maazou in seizoen 2008-2009 als eerste sportinger het truitje van de Gouden Stier kreeg? Het Gouden Stier shirt is een uniek shirt dat enkel door de topschutter in de competitie gedragen mag worden. Met 14 rozen voerde Maazou dit klassement aan, alvorens voor een recordbedrag van 5 miljoen euro naar CSKA Moskou te vertrekken. Thuis in het 1-1 gelijkspel tegen Standard werd hij voor het eerst alleen topschutter toen hij de 1-0 scoorde.
Bekijk de Video
P