Overzicht van seizoen 2009-2010


Ploegfoto 2010

Kern

Doelmannen: Barry Boubacar Copa, Deloose Stefan, Lazic Jugoslav

Verdedigers: Bouabe Ali, De Bock Laurens, Doll Olivier, Dupré Frédéric, El Mouataz Hassan, Gueye Ibrahima Khouma, Muharemovic Veldin, Strul Avi, Tshimanga Katuku, Ziv Yoav David

Middenvelders: Camara Aboubacar Mbayé, Carevic Mario, Clappaert Kwinten, De Pauw Nill, Demiri Ertan, Leko Ivan, M'Bayo Kibemba Marcel, Overmeire Killian, Smajic Sulejman, Tiko Tshilola Tshinyama

Aanvallers: Baba Iddi, Deekman Donovan, Golan Omer, Janczyk Dawid, Malki Sanharib, Mokulu Benjamin Tembe, Perbet Jérémy, Sokota Tomo, Touré Ahmed

Technische staf

Trainer:
Aleksandar Jankovic (tot 25/09/2009)
Jacky Mathijssen (tot 01/02/2010)
Emilio Ferrera
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
01/08/2009-20:00 SportingSV Zulte-Waregem 1 - 1
09/08/2009-20:30 Club BruggeSporting 2 - 0
15/08/2009-20:00 SportingSt.-Truidense VV 1 - 2
23/08/2009-20:00 KAA GentSporting 4 - 1
29/08/2009-20:00 SportingExcelsior Mouscron 4 - 1
13/09/2009-18:00 Germinal Beerschot AntwerpenSporting 2 - 1
19/09/2009-20:00 SportingStandard Liège 1 - 3
23/09/2009-20:30 KSV RoeselareSporting 1 - 2
26/09/2009-20:00 SportingRSC Charleroi 4 - 1
03/10/2009-20:00 KV MechelenSporting 2 - 0
17/10/2009-20:00 SportingCercle Brugge 1 - 1
23/10/2009-20:30 SportingKRC Genk 0 - 2
31/10/2009-20:00 RSC AnderlechtSporting 2 - 0
07/11/2009-20:00 SportingKV Kortrijk 0 - 0
21/11/2009-20:00 KVC WesterloSporting 1 - 0
29/11/2009-18:00 SV Zulte-WaregemSporting 1 - 0
06/12/2009-18:00 SportingClub Brugge 0 - 1
12/12/2009-20:00 Excelsior MouscronSporting 0 - 5
19/12/2009-20:00 SportingKAA Gent 0 - 1
26/12/2009-20:00 Standard LiègeSporting 2 - 0
30/12/2009-20:30 SportingGerminal Beerschot Antwerpen 2 - 0
16/01/2010-20:00 St.-Truidense VVSporting 2 - 1
23/01/2010-20:00 SportingKSV Roeselare 1 - 4
06/02/2010-20:00 SportingKV Mechelen 2 - 1
19/02/2010-20:30 KRC GenkSporting 3 - 1
27/02/2010-20:00 SportingKVC Westerlo 1 - 0
06/03/2010-20:00 Cercle BruggeSporting 4 - 0
10/03/2010-20:30 RSC CharleroiSporting 4 - 1
14/03/2010-20:00 KV KortrijkSporting 3 - 1
21/03/2010-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 4

Uitslagen Eindronde (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
31/03/2010-20:30 SportingCercle Brugge 5 - 3
03/04/2010-20:00 KV MechelenSporting 3 - 1
10/04/2010-20:00 SportingKVC Westerlo 3 - 3
14/04/2010-20:30 KVC WesterloSporting 2 - 0
17/04/2010-20:00 SportingKV Mechelen 2 - 2
24/04/2010-20:00 Cercle BruggeSporting 1 - 1

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
28/10/2009-20:30 SportingAFC Tubize 2 - 0
23/12/2009-20:00 Club BruggeSporting 2 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Anderlecht282233622069
2Club Brugge281756523357
3AA Gent281477493049
4KV Kortrijk281279393045
5Sint-Truiden2812106353542
6SV Zulte-Waregem2811107393241
7KV Mechelen2812133364639
8Standard281099383439
9Cercle Brugge2811125454038
10Germinal Beerschot288911304335
11Racing Genk2881010333134
12VC Westerlo288128283432
13Sp. Charleroi285158284523
14Sp. Lokeren OV285203225418
15SV Roeselare284186295818
16Exc. Mouscron0000000
Play Off
1Westerlo632112910
2KV Mechelen632110810
3Cercle Brugge6231912 7
4Sp. Lokeren OV61231214 6

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
dat Sporting zich in het seizoen 2009-2010 maar net kon handhaven in eerste klasse? Een seizoen van 3 trainers en vele frustraties op Daknam. De laatste wedstrijd thuis tegen RSC Anderlecht werd een ramp en moest Lokeren hopen op de medewerking van Westerlo, dat niet mocht verliezen tegen Roeselare. De Kempenaars deden dit niet zodat Roeselare eindigde met evenveel punten als Lokeren maar Sporting had wel één wedstrijd meer gewonnen. Dit zorgde ondanks de pandoering tegen Anderlecht voor vreugdetaferelen op de Lokerse tribunes.
Bekijk de Video
P