Overzicht van seizoen 2000-2001


Ploegfoto 2001

Kern

Doelmannen: Dabanovic Mladen, Sierens Jurgen, Zitka Daniel

Verdedigers: Coulibaly Mamadou, De Geest Steven, De Geyter Sven, Helgason Audun, Katana Suvad, Seyfo Soley, Staelens Stefaan, Van Dender Stefan, Van Hoey Michael, Zéré Patrice

Middenvelders: De Beule Davy, Gretarsson Arnar, Janssens Christiaan, Kristinsson Runar, M'Bayo Kibemba Marcel, Muzinga Camille, Vanic Nenad, Viðarsson Arnar Þór, Vonasek Roman

Aanvallers: Apataki Kifu Patrick, Balo Bapo Blaise, Bangoura Sambegou, Bwayi Kidoda Rigo, Dago Charles, El Bodmossi Karim, Kimoto Papy Okitankoyi, Mputu Bandu Mbungu Serge, Olufade Adekamni, Youla Souleymane, Zoundi Bonssawende Patrick

Technische staf

Trainer:
Georges Leekens
Voorzitter:
Roger Lambrecht

Wedstrijden

Uitslagen Competitie (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
12/08/2000-20:00 RAAL La LouvièreSporting 0 - 0
19/08/2000-20:00 SportingGerminal Beerschot Antwerpen 2 - 0
27/08/2000-15:00 Club BruggeSporting 3 - 1
06/09/2000-20:00 SportingKV Mechelen 3 - 2
10/09/2000-15:00 Eendracht AalstSporting 2 - 2
16/09/2000-20:00 SportingSt.-Truidense VV 2 - 1
23/09/2000-20:00 KVC WesterloSporting 1 - 1
30/09/2000-20:00 SportingKSK Beveren 1 - 1
14/10/2000-20:00 RSC CharleroiSporting 1 - 0
21/10/2000-20:00 SportingRFC Antwerp 0 - 1
28/10/2000-20:00 RSC AnderlechtSporting 8 - 0
11/11/2000-20:00 SportingSK Lierse 2 - 0
18/11/2000-20:00 KRC GenkSporting 0 - 0
25/11/2000-20:00 SportingKAA Gent 1 - 1
02/12/2000-20:00 Excelsior MouscronSporting 2 - 1
10/12/2000-15:00 KRC HarelbekeSporting 1 - 6
16/12/2000-20:00 SportingStandard Liège 2 - 1
20/12/2000-20:00 SportingRAAL La Louvière 3 - 1
20/01/2001-20:00 Germinal Beerschot AntwerpenSporting 2 - 0
27/01/2001-20:00 SportingClub Brugge 2 - 2
03/02/2001-20:00 KV MechelenSporting 0 - 3
10/02/2001-20:00 SportingEendracht Aalst 2 - 0
17/02/2001-20:00 St.-Truidense VVSporting 2 - 0
04/03/2001-15:00 SportingKVC Westerlo 2 - 0
10/03/2001-20:00 KSK BeverenSporting 0 - 2
17/03/2001-20:00 SportingRSC Charleroi 1 - 0
31/03/2001-20:00 RFC AntwerpSporting 2 - 1
07/04/2001-20:00 SportingRSC Anderlecht 0 - 0
14/04/2001-20:00 SK LierseSporting 1 - 4
21/04/2001-20:00 SportingKRC Genk 2 - 2
28/04/2001-20:00 KAA GentSporting 3 - 2
05/05/2001-20:00 SportingExcelsior Mouscron 2 - 1
12/05/2001-20:00 SportingKRC Harelbeke 3 - 0
20/05/2001-15:00 Standard LiègeSporting 0 - 5

Uitslagen Beker (link uitslag gaat naar het wedstrijdverslag)
Speeldag Thuisploeg Uitploeg Uitslag
04/11/2000-20:00 SportingRAEC Mons 2 - 1
29/11/2000-20:00 Standard LiègeSporting 0 - 1
23/01/2001-20:00 KFC Lommelse SKSporting 3 - 1

Klassement 1e klasse

R Club M G V Ge + - P
1Anderlecht342518882583
2Club Brugge342329832478
3Standard3416612724260
4Lokeren341699564257
5AA Gent341699614957
6Germ.Beerschot3417143625354
7Moeskroen3415118634953
8Westerlo3415118615353
9Charleroi3414155516547
10Lierse3412157445143
11Antwerp3411167384540
12RC Genk3411149455142
13Sint-Truiden349178445435
14Beveren349178306435
15La Louvière3461612325630
16E.Aalst347198336529
17Harelbeke348224367928
18KV Mechelen3442010407222

Legende :
R = rank in de eindrangschikking
M = aantal gespeelde wedstrijden
G = aantal gewonnen wedstrijden
V = aantal verloren vedstrijden
Ge = aantal gelijkgespeelde wedstrijden
+ = aantal doelpunten gemaakt
- = aantal doelpunten tegen
P = aantal verzamelde punten


Weetjes

Wist u...
Dago_MBayo.jpgdat Marcel - Marcelleke - M'Bayo één van onze snelste vleugelspelers ooit was? Congolees M'Bayo mocht met zijn 1m68 dan wel de kleinste van de hoop zijn, in een spurt was hij amper te verslaan. Samen met Charles Dago en Souleymane Youla vormde hij een te duchten Afrikaanse aanvalslinie. Na zijn doortocht bij Lokeren werd hij een vaste waarde bij verschillende clubs in de Turkse competitie.
Bekijk de Video

Wist u...
NenadVanic.jpgdat Sporting sinds z'n terugkeer in eerste klasse vaak z'n heil zocht in huurlingen uit ex-Joegoslavië? Zeggen de namen Zjelko Mitrakovic, Ognjen Majdov, Dusko Djurisic of Stjephan Jukic u misschien nog iets ? Ook Nenad Vanic was er zo eentje die maar 1 seizoen bleef: in seizoen 2000-2001. De Kroaat kwam over van het Spaanse Albacete en beschikte over een prima vrij trap waarmee hij bij Sporting meerdere keren succesvol kon uitpakken.
Bekijk de Video

Wist u...
DanielZitka.jpgdat de enige doelman op de erelijst van onze Man van het Seizoen verkiezing Daniel Zitka is? De sympathieke Tsjech mocht in z'n eerste seizoen al even een geblesseerde Mladen Dabanovic vervangen. In z'n tweede seizoen werd hij meteen titularis en terecht Man van het Seizoen. Een duimbreuk in het daaropvolgende jaar verhinderde dat de doelman z'n titel kon verlengen. Na 3 seizoenen Dakam ging de lieveling van het Lokerse publiek naar Anderlecht, waar hij even succesvol en populair werd.

P